Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1476 komentarzy

PRAWDA NAS WYZWOLI

60grzegorz - ,,Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom’’

SZCZEPAN, ŁOTR, POKAZUJĄ NAM, DO KOGO MAMY SIĘ ZWRACAĆ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

''ŚWIADKOWIE zaś złożyli szaty swoje u stóp młodzieńca, zwanego Saulem. (59) I kamienowali Szczepana, który się modlił tymi słowy: Panie Jezu, przyjmij ducha mego. Dzieje Apostolskie 7/ 58,59

 

 (55)On zaś,będąc pełen Ducha Świętego, utkwiwszy wzrok w niebo, ujrzał chwałę Bożą i  Jezusa stojącego po prawicy Bożej(56)i rzekł: Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej.(57) Oni zaś podnieśli wielki krzyk, zatkali uszy swoje i razem rzucili się na niego.(58)A wypchnąwszy go poza miasto, kamienowali.  Świadkowie zaś złożyli szaty swoje u stóp młodzieńca, zwanego Saulem.(59)I kamienowali Szczepana,  który się  modliłtymi słowy: Panie Jezu, przyjmij ducha mego.(60)A  padłszy na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im grzechu tego. A gdy to powiedział, skonał.'' Dzieje Apostolskie 7

..................................................................................

Kiedy dzisiaj po raz kolejny czytałem te wersety, zrozumiałem, jaką Siłą Emanuje Słowo Boże i jak w odpowiednim czasie i chwili można je ZGODNIE dopasować do sytuacji, która miała miejsce dawno temu, a która po dziś dzień, jest w tym zakłamanym świecie, swoistą LATARNIĄ, z której powinniśmy czerpać wzór!

 Źle interpretowana staje się zasadzką dla tych, którzy nie wierzą Słowu a ''rzucona'' PRZEZ DEMONA W JEGO LUD, dodaje im DALSZEJ SIŁY, BY KAMIENIOWAĆ TYCH, KTÓRZY, DUMNIE REPREZENTUJĄ PANA JEZUSA!

 Lud, który jest pod władzą tegoż złego ducha, to Świadkowie…, a ich złe nauki, to padlina rzucona pomiędzy ludzi, która dla nich staje się dobrym pożywieniem. To są potomkowie tych, którzy dawno temu podnieśli krzyk i zatkali uszy. Wypychają oni każdego, podobnego do Szczepana i kamienują go za to, że godnie reprezentuje Naukę Zbawiciela i modli się, bądź zwraca się (łotr), do Tego, od  Którego zależy Zbawienie!


Ta Biblijna zaraza i laicyzm oraz nienawiść do Zbawiciela, jaką wpoił im ten, który kusił Zbawiciela na pustyni, jest dalszą kontynuacją i realizowaniem swego nikczemnego planu, który za wszelką cenę zmierza do wyparcia z mocnego stanowiska, jakie zajmuje Pan Jezus, u Ojca Swego!

Nikczemni panowie z Brooklynu zapomnieli o tym, że WIARY, nie da się obwarować jakąś regułką. A rozpatrywanie czy modlitwa to jest, to, czy tamto, jest tylko mąceniem i zawracaniem głowy, by czytelnik jak najszybciej opuścił dany temat!

Biorąc, więc przykład z natchnionego Duchem Świętym, Szczepana,oraz Łotra  kierujmy PRAWIDŁOWO swe prośby, modlitwy, myśli, w stronę Tego, którzy ci uczniowie,  POKAZALI NAM!

Tak, więc, przyjmując postawę Szczepana, padnijmy na kolana i oddajmy pokłon Temu, któremu On się należy!

...A padłszy na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie nie policz im grzechu tego...

(10)aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią(...)

List Apostoła Pawła do Filipian 2

........................................................................

BROOKLYN NAPISAŁ:

//To prawda. Jednakże gdy Szczepan czy też Jan ujrzeli w wizji Jezusa i do niego się zwracali, wcale nie były to modlitwy.//

  .........................................................................................................................................

 

Tenże Brooklyn zapomina, że Szczepan jak i Łotr, wiedzieli, że zaraz umrą, dlatego zwracali się z MODLITWĄ I PROŚBĄ DO BOGA, natomiast Jan, miał Objawienie i żył dalej, a to jest potężna różnica, z którą BROOKLYN, nie daje sobie rady, zresztą, jak z wieloma!

 

TAK, WIĘC, ZARAZĘ ZAŚ, KTÓRA ZATYKA USZY I WYPYCHA KAŻDEGO POZA BIBLIJNE ROZUMOWANIE, OMIJAJCIE!

P.s. ...ŚWIADKOWIE zaś złożyli szaty swoje u stóp młodzieńca, zwanego Saulem...hm, jaki dziwny zbieg okoliczności, czy naprawdaż!?

 

KOMENTARZE

 • asd
  Amen. Dzisiaj są ludzie którzy tak samo jak faryzeusze żyją cielesnym przymierzem a nie przymierzem Ducha.

  I tak samo zatykają uszy na głos Chwały Pana i nie mogą znieść prawdy.

  Ale nie tylko znowu kamieniują Szczepana, lecz tak samo jak żydzi podeptali Stare Przymierze i podeptali Pana Jezusa, tak samo oni depczą Go i Jego krzyż.

  Ale co można powiedzieć, nikt nie szuka Boga, wszyscy zgrzeszyli. Wszystko łaska Pana. Byleby nas chciał do końca zachować.
  Pozdrawiam.
 • @AUTOR
  KŁAMSTWA AMERYKAŃSKIEJ SEKTY!

  No cóż, zobaczyłem Twój wpis i musiałem szybko wyskrobać kilka zdań.

  Rozumiem bardzo dobrze Twoje stanowisko. Rozumiem i popieram, choć moje zdanie tutaj się najmniej liczy. Jednak masz rację pisząc, że tak Szczepan, jak i łotr wiszący na Krzyżu, dali nam bardzo ważny przykład do naśladowania.

  Otóż powiem Ci, że oszuści z Brooklynu, zapewne zauważyli, że jednak są wersety mówiące o tym, iż należy zwracać się bezpośrednio do Pana Jezusa, błogosławionego Syna Boga Ojca. Zatem zadbali o to, by owe zwracanie się, nie nazwać modlitwą, lecz zwykłą rozmową.

  Wow! Co za obłuda! Co za bezczelność! Widocznie Ci Panowie i te Panie, traktują swe modlitwy tylko w granicach „proszę” i „dziękuję” i nic poza tym.

  Ale, ale… Przecież podobno to nie są modlitwy…

  Jednak zauważ Grzegorzu, że w Apokalipsie 3: 20, czytamy, że Pan Jezus stoi u drzwi naszego serca i czeka, aż owe drzwi MU otworzymy. Czy gdy zaprosimy Zbawiciela do duchowego stołu, przy którym będziemy wieczerzać, to tylko będziemy Go o coś prosić i tylko za coś Mu dziękować?

  Taka ma być nasza służba ku Chwale Zbawiciela? Tylko prośby i podziękowania? A gdzie chwalby i peany na Jego cześć? Gdzie wysławianie i całkowite oddanie się Mistrzowi?

  Jeszcze nie tak dawno, ci fałszywi prorocy, którzy założyli swoje gniazdo na Nowym Ekranie, nawet słyszeć nie chcieli o jakiejkolwiek rozmowie na temat zwracania się do Pana Jezusa. A teraz patrz, demon poniósł porażkę i to nie pierwszą, a kolejną!

  I choćby było 100.000 dowodów na to, że do Pana Jezusa należy się modlić, to Ci poganie i tak wynajdą 100.000 dowodów na to, że to nie są modlitwy tylko prośby, albo błagania.

  PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA:

  „59 I kamienowali Szczepana, A ON BŁAGAŁ i mówił: „Panie Jezusie, przyjmij ducha mego”.

  Dzieje Apostolskie 7/59

  http://www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksi%C4%99gi-biblijne/dzieje/7/

  BIBLIA WARSZAWSKA:

  „(59) I kamienowali Szczepana, KTÓRY SIĘ MODLIŁ tymi słowy: Panie Jezu, przyjmij ducha mego”.

  Dzieje Apostolskie 7/59

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @WSZYSCY
  PAN JEZUS CHRYSTUS, CUDOWNYM DORADCĄ!

  Fragment z proroctwa Izajasza:

  „5) Albowiem Dziecię narodziło się nam, SYN JEST NAM DANY i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: CUDOWNY DORADCA, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. (6) Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów”.

  9/5, 6

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php BIBLIA WARSZAWSKA

  Syn został nam dany, woła prorok Izajasz.

  Pytanie, które w tym miejscu należałoby zadać, brzmi:

  Kto dał nam Syna, Który również nazwany jest BOGIEM MOCNYM i CUDOWNYM DORADCĄ?

  Odpowiedź znajdziemy w Nowym Przymierzu, w Ewangelii według Jana:

  „(16) Albowiem tak BÓG umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego DAŁ, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny”.

  3:16

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php BIBLIA WARSZAWSKA

  Zatem Bóg Ojciec, umiłowawszy rodzaj ludzki, Dał nam Swego Syna. Tenże Ojcowski Syn, jest między innymi Cudownym Doradcą, a doradca, jak sama nazwa wskazuje doradza drugiej osobie.

  Słusznie więc uczynił Szczepan i inni uczniowie Pańscy, że wszędzie i na każdym miejscu wzywali to Szlachetne Imię „Jezus”!

  Wiedzieli bardzo dobrze o tym, że Bóg Ojciec Przekazuje nam Swojego Syna między innymi po to, by z Nim rozmawiać, wychwalać Go, czy radzić się Go w trudnych, życiowych chwilach.

  Przede wszystkim zaś, Bóg Ojciec Syna Swego nam Dał, by Pan Jezus Chrystus był Ofiarą Przebłagalną, za wszystkich ludzi wierzących, złożoną Bogu Ojcu na Ołtarzu, ku Jego Chwale.

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @57KerenOr, Grzegorz
  Witam.

  Trochę zmienię temat jeśli Grzegorzu pozwolisz i zrobię off top.
  Właśnie przetłumaczyłem ciekawy filmik. Klip jest konfrontacją kazania Paula Washera z 'nowoczesnym' ewangelizowaniem Joel Osteena.

  W każdym razie chciałbym wiedzieć wasze zdanie.

  Link już powinien działać:
  http://www.youtube.com/watch?v=cVK3RFu60AM
 • @Lukero 23:03:58
  "W każdym razie chciałbym wiedzieć wasze zdanie."

  Zdanie o kazaniu, nie o tłumaczeniu ;)
 • @Lukero 23:03:58
  (10) jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, (11) nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga. (12) Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego.
  (Rz 3:10-12, BT)

  To o czym mówi Paweł (Washer) jest podstawą do zrozumienia Ewangelii i doskonałej ofiary Pana Jezusa.

  PS. Co do napisów znalazłem kilka literówek :)
 • @Lukero
  PAN JEZUS JEST DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM!

  Lukero, człowiek który w swym prawie dziesięciominutowym wystąpieniu wspomniał o Zbawicielu tylko dwa razy, a całe jego wystąpienie dotyczyło człowieka, jest pustą gadułą.

  Czyż Pismo nie mówi, że najpierw mamy szukać Królestwa Bożego Bożego a wszystko inne zostanie nam dodane.

  Pan Jezus Jest Początkiem, wszelkiego rozumienia Jego Nauk.
  On Jest Tym, Który Daje prawidłowe rozumienie i wyobrażenie o Królestwie Swoim, Jego NAJPIERW TRZEBA POLECAĆ LUDZIOM, DOPIERO PÓŹNIEJ jak ludzie zrozumieją o co chodzi, można przedstawiać człowieka w obliczu grzechu, jak robi to ten człowiek, byle było to zgodne z Nauczaniem Zbawiciela.

  Zacytuję werset:

  ''15. Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej'' 1 Piotra 3

  Tak więc, dla mnie człowiek który będzie przez dziesięć minut WYTYKAŁ LUDZIOM GRZECHY, a prawie wcale nie będzie mówił o Tym, Który może ustrzec od grzechu, czyli o Panu Jezusie, JEST PUSTĄ GADUŁĄ!

  Przykład:

  Idziesz ulicą leży człowiek i prosi ciebie o to byś zadzwonił o pomoc, a ty dajesz mu telefon i mówisz mu: zadzwoń sobie!

  Większość z tych ludzi która tam słuchała tych 'pastorów', nie rozumiała o co chodzi, więc najpierw przedstawiam LEKARZA, POTEM ON DAJE RADY!

  Pozdrawiam!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @jogin 14:09:36
  "
  To o czym mówi Paweł (Washer) jest podstawą do zrozumienia Ewangelii i doskonałej ofiary Pana Jezusa."

  Otóż to! Kto nie przyzna się że potrzebuje zbawiciela nie ucieknie nigdy do miasta ucieczki! Dlatego o tyle ważne jest to by wspominać ciągle to kościołowi, zwłaszcza takim młokosom jak ja.


  "PS. Co do napisów znalazłem kilka literówek :)"

  Proszę o wybaczenie, moje pierwsze napisy. :)
 • @60grzegorz 15:36:58
  Witaj Grzegorzu.
  Oczywiście że się zgodzę że pierwsze co trzeba mówić to o Chrystusie.

  Lecz że Washer jest gadułą to nie mogę się zgodzić, całkowicie! Osobiście to wielu osób to nie słuchałem, ale to jest jedyna osoba którą ja mogę polecić że ma coś do powiedzenia.

  Więc moim zdaniem powinieneś oceniać nie Paula Grzegorzu, ale kompilację. Gdyż radio wybrało ok 7 min z jednego, dwóch może trzech kazań, które zazwyczaj pewnie trwają po godzinę pewnie. Lecz i tak cały film zmierza do świetnego końca. Jedynym ratunkiem jest Pan.

  Widziałem jak Paul głosi Ewangelię i ja nie mogę na niego powiedzieć złego słowa, jedynie mogę się przy nim zarumienić i szczerze wstyd mi jest.  Natomiast najważniejsza sprawa to to, że Paul kieruje te słowa do kościoła. Widziałem inaczej mówi Ewangelię wśród pogan gdy ma małą chwilę. Inaczej przed kościołem. I tutaj wzoruje się na Pawle.


  Paweł pisząc List do Rzymian prawie całe 3 pierwsze rozdziały poświęca na wytłumaczeniu jak bardzo człowiek jest zepsuty.
  I DOPIERO od 3:21 zaczyna Paweł mówić o Chrystusie.
  Po tym jak wytłumaczył jak bardzo potrzebujemy Zbawiciela i jak bardzo jesteśmy zepsuci i że tylko on jest ratunkiem.

  I tak samo dzisiejszy kościół potrzebuje tego żeby tłumaczyć, przy całym napływie fałszywej 'wiedzy', byśmy wiedzieli że siła nie leży w naszych uczynkach.

  No i są inne sprawy którymi też trzeba się zająć.

  Dobrej nocy życzę.
 • @Lukero 01:11:57
  "Gdyż radio wybrało ok 7 min z jednego, dwóch może trzech kazań"

  Poprawiam się. Autor radiostacji mówi konkretnie o jednym kazaniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY