Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1476 komentarzy

PRAWDA NAS WYZWOLI

60grzegorz - ,,Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom’’

DLACZEGO I JAKIM PRAWEM, ZOSTAŁO WYRZUCONE II PRZYKAZANIE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, KŁAMCĄ jest i prawdy w nim nie ma" 1 List Jana 2/4

 

 

 

Czy kiedykolwiek czytałeś II Przykazanie Boże!?

Czy znałeś je?

Czy twoja mama lub tata, pokazali Je tobie?

Czy sięgając pamięcią, jak tylko możesz, słyszałeś, by o Tym ciebie nauczano!?

Czy pamiętasz lekcje religii, na których twój nauczyciel, NAUCZA tego przykazania!?

Ty pewnie myślisz, że mówię o Przykazaniu: ``Nie bierz Imienia Pana Boga na darmo``?

Nie, ja tutaj napiszę o Drugim, a nie o Trzecim w kolejności Bożym Przykazaniu z Góry Synaj, Którego nie uczył mnie mój Ojciec, ani Mama, ani Babcia, czy Dziadek.

Wyrzucono Je i nie nauczano!? Dlaczego?

A dlaczego zmieniono IV Przykazanie, o którym teraz nie wspomnę?

Zadam jeszcze raz to pytanie: Dlaczego i jakim Prawem zostało WYRZUCONE II PRZYKAZANIE A IX PRZYKAZANIE ZOSTAŁO ‘ROZERWANE’ NA DWIE CZĘŚCI, BY CHYTRZE, W TEN SPOSÓB, UZUPEŁNIĆ BRAKUJĄCE II PRZYKAZANIE!?

Czytaj:

‘’(8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.(9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą, (10) a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym,którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.

5 KSIĘGA MOJŻESZOWA(KSIĘGA POWTÓRZONEGO PRAWA) 5

 

Jak myślisz,  mogli to zrobić, czy też nie, czy wolno im było?

Pytanie, jakie nachodzić powinno człowieka, któremu zależy na Zbawieniu, powinno brzmieć: Czy wolno komukolwiek USUNĄĆ TO, CO BÓG POWIEDZIAŁ PRZEZ PROROKÓW LUB SWOICH ŚWIĘTYCH!?

Sprawdźmy więc sami  i wyciągnijmy wnioski!

Zobacz, co mówi Biblia na ten temat!?

 "A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań."

Ewangelia według Mateusza 19:17

 

"Jeśli mnie miłujecie,przykazań  moich przestrzegać będziecie."

Ewangelia według Jana 14:15

 

"Kto mówi: Znam go, a  przykazańjego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.’’                                                                                                                        1 List Jana 2:4

 

"A kto przestrzega  przykazań  jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.’’             

1 List Jana 3:24

"A to jest miłość, abyśmy postępowali według  przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania.’’                                                                                                                        2 List Jana 1:6

"Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary w Jezusa.’’                                                                    

Dzieje Apostolskie 14:12

 

Przykład z naszego życia:

 Czy wyobrażacie sobie sytuację w pracy, kiedy wasz Pracodawca,  daje wam instrukcję z obowiązkami względem niego i prosi, by każdy sobie przepisał bądź zapamiętał i dostosował się do powyższych wskazówek, a wy, wykazujecie nieposłuszeństwo i bierzecie sprawy w swoje ręce, wprowadzając swoje zasady, swoje zalecenia, zmienione i poprawione!?

Czy wyobrażacie sobie to, bo ja nie, chyba że, nie zależy mi na pracy!?

Reakcja PRACODAWCY, na taką samowolkę, będzie jednoznaczna!

Do czego zmierzam? Otóż kilka tysięcy lat temu, ludzkość otrzymuje od Boga, poprzez pośrednika, imieniem Mojżesz, Prawa, Obowiązki i Przykazania,  które mają świecić nam, ludziom, jako pochodnia, która prowadzić nas będzie do żywota wiecznego.

Znajdują się jednak ludzie, którzy, podobnie jak ten zły pracownik, który zmienia wskazówki szefa, wyrzucają i zmieniają Przykazania BOGA, by ukryć prawdę przed światem!

Zapytasz więc ty, zasiadający przed komputerem, któż jest tym, który mógł WYRZUCIĆ SŁOWA NAJWYŻSZEGO!?

Otóż, znaleźli się tacy, którzy nie mając SUMIENIA, okłamalirodzaj ludzki i okłamują do dzisiaj a twoim obowiązkiem Czytelniku, jeśli tobie zależy, jest ich odnaleźć i wyciągnąć wnioski!   I wcale nie jest to trudne!

Kto jest na tyle odważny i zuchwały, by INSTRUKCJE NAJWYŻSZEGO PRACODAWCY JAKI JEST WE WSZECHŚWIECIE, WYRZUCIĆ LUB ZMIENIĆ!?

…………………………………………………………………………………………………….

1J 5:3"Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzegaprzykazańjego, a przykazania jego nie są uciążliwe.’’

 

Widocznie, dla wielu wyznań na ziemi, te Przykazania są UCIĄŻLIWE, GDYŻ NIE CIĄGNĘLIBY ZYSKÓW,  JAKIE   Z OBRAZÓW I FIGUR, czy jakichkolwiek PODOBIZN!

 

PLEMIĘ JASZCZURCZE, WYBRAŁO JUDASZOWE SREBRNIKI, NIŻ PRAWIDŁOWE NAUCZANIE tych maluczkich!

 

PLEMIĘ, po raz kolejny, wybrało zysk!

 

Czyżbyście wy, nauczyciele, nie wiedzieli co znaczy BAŁWOCHWALSTWO!?

 

P.s

Wiedz jedno, jeśli znałeś te Przykazanie, jeśli tak ciebie nauczano, jeśli je przestrzegałeś, to wiedz, że jesteś szczęściarzem, który stoi na dobrej drodze! Gdyby jednak tak nie było, współczuję tobie i miej się na baczności!

Zadam pytanie jeszcze raz:

Czy wolno komukolwiek USUNĄĆ TO, CO BÓG POWIEDZIAŁ PRZEZ PROROKÓW LUB SWOICH ŚWIĘTYCH!?

Plemię żmijowe…

 

 

KOMENTARZE

 • @
  "Czy wolno komukolwiek USUNĄĆ TO, CO BÓG POWIEDZIAŁ PRZEZ PROROKÓW LUB SWOICH ŚWIĘTYCH!?"


  NIE WOLNO NIKOMU!
  Przykazania Boga sa na zawsze!
  Ziemia i niebo przemina, a Przykazania Boga, Slowo Boga NIE przemina!
 • @AUTOR
  Z BÓLEM SERCA STWIERDZAM, ŻE PAPIEŻE SĄ BAŁWOCHWALCAMI!

  Zauważcie wypowiedź papieża Jana Pawła II, zaznaczoną w katechizmie kościoła katolickiego:

  NAUKA NR 2146

  „Drugie przykazanie zabrania nadużywania imienia Bożego, to znaczy wszelkiego nieodpowiedniego używania imienia Boga, Jezusa Chrystusa, NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY I WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”.

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

  Oczywiście zakaz używania Imienia Pana Boga na darmo, jest Trzecim w kolejności Bożym Przykazaniem, a nie, Drugim.

  Drugie, usunięte przez papieży, zabrania wykonywania obrazów i figur. Wspomniał o tej sprawie 60grzegorz w swoim artykule.

  Jednak przy okazji, proponuję zastanowić się na nad kłamliwym stwierdzeniem papieża, sugerującym, że oprócz Imienia Pana Boga, to Przykazanie również stwierdza, że i imienia Marii, nie można brać na darmo!

  Gdybyśmy wrócili do czasów Mojżesza, to za taka naukę papież zostałby ukamienowany bez mrugnięcia okiem, aby zło wyplenione było z obozu izraelskiego.

  Powracając do tematu:

  Wymiar duchowy złamania II Bożego Przykazania.

  Katechizm kościoła katolickiego, nauka nr 2113!

  „Bałwochwalstwo nie dotyczy tylko fałszywych kultów pogańskich. Pozostaje stałą pokusą wiary. POLEGA NA UBÓSTWIANIU TEGO, CO NIE JEST BOGIEM. MA ONO MIEJSCE WTEDY, GDY CZŁOWIEK CZCI I WIELBI STWORZENIE ZAMIAST BOGA, bez względu na to, czy chodzi o innych bogów czy o demony (na przykład satanizm), o władzę, przyjemność, rasę, przodków, państwo, pieniądze itd. "Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" - mówi Jezus (Mt 6, 24). Wielu męczenników poniosło śmierć za to, że nie oddawało czci "Bestii" , odmawiając nawet udawania kultu. Bałwochwalstwo odrzuca jedyne panowanie Boga; jest nie do pogodzenia z Boską komunią”.

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

  Słuszne stwierdzenie!

  Papież Jan Paweł II oficjalnie przyznaje się do tego, że był bałwochwalcą, ponieważ nie powinien ubóstwiać i wielbić Marii, a jednak to czynił.

  Przyznał się do tego, że wielbił stworzenie!

  Masz rację Janie Pawle II: Nie można służyć Bogu i Mamonie!

  Szkoda tylko, że nie byłeś posłuszny temu Boskiemu Zawołaniu!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • Zadajesz pytanie dość trudne. Prawdą jest, że II przykazanie zostało usunięte
  Kiedy ono powstało? Mojżesz schodzi z góry i widzi, że kilka dni jego nieobecnosci spowodowało zbudowanie sobie złotego cielca. II przykazanie ma uniemożliwić powtórzenie tej sytuacji. Jednak chrześcijaństwo trafia w kulturę rzeźby, obrazu, czyli kulturę Grecji, Rzymu. Wymaganie spełnienia tego przykazania spowodowałoby sprzeciw społeczeństwa i likwidację gmin chrześcijańskich. Chrześcijanie chcąc wypełnić II przykazanie musieliby zachować się gorzej niż Wandale obcinający rzeźbom uszy i nosy.

  Tym co nie wiedzą ale również badaczom pisma przypominam, że Dekalog jest zbieżny z Egipską Księgą Zmarłych. Badanie pisma nie polega tylko na czytaniu Biblii ale również poznawaniu historii i kultury w jakiej powstała. Nikt nie twierdzi, że Biblię napisał Bóg, ani Biblii ani dekalogu Bóg nie napisał, pisane były przez człowieka, czującego wolę bożą. Jednak zrobił to człowiek, a człowiek nie zawsze Boga rozumie, czasami popełnia błędy, czasami nie rozumie woli Boga.
  Więc czy Bóg dając nam oczy, dając nam możliwość widzenia, dając nam umiejętność przeniesienia tego co widzimy na inny materiał zabraniałby nam robienia tego?

  Oczywiście nie wolno nam tworzyć wizerunku Boga, sprzeczne z II przykazaniem są zarówno wizerunki Jezusa na krzyżu, ikony itp. Stawanie przed tymi wizerunkami dla modlitwy, choć byśmy nawet mówili, że przed wizerunkiem modlimy się do Boga a nie obrazka.

  Zaś zwolennikom ścisłego stosowania II przykazania przypominam jego treść. "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią." Zwróćcie uwagę na słowa "żadnej rzeczy". Robicie zdjęcia, kupujecie kolorowe czasopisma, rysowaliście w dzieciństwie mamę tatę, siostrę, brata, podziwiacie obrazy dawnych mistrzów? Popełniacie grzech.
 • @Zawisza 18:55:26
  Blagam, nie rob takich szpagatow!!!
  Nie rob 'szpagatow' wogole!

  Badz wierny Slowu Boga!
  Nie przekracza to twoich mozliwosci!
  Albo napisano, albo nie napisano w Biblii!

  Nauki papiestwa to klamstwo szatanskie!!!
  Plemie zmijowe napisalo katolicki talmud-katechizm!
 • a przecież napisano
  (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany

  (2 List do Tymoteusza 3:16-17, Biblia Warszawska
 • @rabszak 20:09:58
  Slusznie.
 • "Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia"
  Przerażające...
 • @Zawisza 18:55:26
  DLACZEGO I JAKIM PRAWEM, ZOSTAŁO WYRZUCONE II PRZYKAZANIE!

  Żebyśmy dobrze się zrozumieli, Zawisza, napisałeś:

  //Zadajesz pytanie dość trudne. Prawdą jest, że II przykazanie zostało usunięte//

  Dziękuję, Zawisza, nic więcej nie jest potrzebne do tej rozmowy!

  Nagłówek twój w zupełności wystarcza.
  Jeśli ktoś pyta mnie ile jest 2+2 to nie obchodzi mnie w jaki sposób dokonał obliczenia, ważny jest wynik.

  Od rozdrabniania się i dokonywania 'błędnych obliczeń' jest watykan i to w ich szczegółach tkwi szatan!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Zawisza 18:55:26
  //Robicie zdjęcia, kupujecie kolorowe czasopisma, rysowaliście w dzieciństwie mamę tatę, siostrę, brata, podziwiacie obrazy dawnych mistrzów? Popełniacie grzech.//

  Kim ty jesteś, że przyrównujesz marny pył, do wizerunku Boga! KIM!

  UWAŻAJ! ŻADNEGO KATOLICKIEGO ZBACZANIA Z TEMATU, BYŁEŚ BLISKO!

  Ja który nie WYRZUCIŁEM PRZYKAZANIA, I KTÓRY GO PRZESTRZEGAM, POPEŁNIAM GRZECH!

  A INKWIZYTORZY, KTÓRZY WYRZUCILI TE PRZYKAZANIA, SĄ CZYŚCI!

  Daję tobie szansę, byś to przemyślał!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Robin 21:27:48
  "Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia"
  Przerażające..."

  NIE przerazajace, lecz bardzo uczciwe i prawdziwe!
 • @Robin 21:27:48
  (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

  (Ks. Wyjścia 20:1-26, Biblia Tysiąclecia)

  dobrze jest przytoczyć całą myśl
 • Gdzie mój
  komentarz POPAPRAŃCU?
 • @Zawisza 00:36:30
  Umiesz czytac?
  Czytaj Biblie, a o zrozumienie Zbawiciela pros!
 • i dlatego w polsce
  jest jak jest.
 • @bar-bara 00:48:46
  Pamiętaj o jednym, możesz mieć nadzieję, że prosząc Jezusa pozwoli ci na zrozumienie Pisma, ale nie możesz wymagać, by za każdą prośbą dawał ci ten dar. Bo gdyby tak było, to wystarczyłoby raz przeczytać Biblię i wszystko by się wiedziało. A jednak czytamy ją po wielokroć.

  Dlatego twierdzenie, że ja rozumiem Biblię jest niczym nie uzasadnione. Są rzeczy, które w Biblii są sprzeczne. Weźmy datę narodzin Jezusa.
  Ew. św. Mateusz podaje, że za panowania Heroda, który jak wiemy z historii zmarł w 4 r p.n.e., ew. wg. św. Łukasza podaje, że nastąpiło to gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz, co jak wiemy nastąpiło e 6 r p.n.e. Masz rozbieżność ponad 10 lat. Bóg się mylił? Ew. jako ludzie się pomylili? My nie rozumiemy? Masz inne wytłumaczenie?
 • @Zawisza 11:15:18
  Może czytasz a nie prosisz o zrozumienie. Pan Bóg obiecuje wysłuchać każdej prośby.

  "Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu, A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie"
  (Filip. 4,6-7)

  "(7) Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (8) Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. "
  (Mt. 7)
 • @Zawisza 11:15:18
  Ja nie mowie, ze wystarczy raz przeczytac Biblie.
  Ja mowie, ze nalezy Pismo poznawac, studiowac z pomoca Zbawiciela.

  On Obdarza zrozumieniem w takim czasie i w takim stopniu jaki Sam Chce, wiec nasza wytrawolsc i cierpliwosc i wiara jest probowana, bo mamy wytrwac w wierze w Niego.

  Ja czesto podaje przyklad Proroka Daniela, ktory pilnie studiowal Pisma i kiedy nierozumial, prosil Boga o zrozumienie, czekal..., i otrzymywal tyle zrozumienia ile Bog Uwazal za stosowne.

  Napisano, ze tu na ziemi, mamy czesciowe poznanie, jeden rozumie wiecej, drugi mniej...

  Ale NIE tylko o zrozumienie Pisma chodzi, lecz o SPELNIANIE nakazow Zbawiciela.
  Jesli wiem co mam robic, a nie robie tego OD RAZU (tak jak Apostolowie, od razu poszli za Nim), to zle czynie.

  Jesli otrzymuje nakaz wyjscia z Nierzadnicy, to MUSZE wyjsc!
  NIE moge sie ogladac na moja rodzine, musze zaprzec sie rodziny, inaczej zapieram sie Zbawiciela!
  Wtedy na nic moje modlitwy do Pana Jezusa, bo nie spelnilam Jego nakazu, wiec zaparlam sie Go!

  Jak przestalam byc katoliczka, to nie ukrywalam tego przed mama, by nie robic jej przykrosci.
  Powiedzialm jej, ze NIE bede uprawiac balwochwalstwa, modlic sie do maryji..., sluchac glupot katolickich nauk!
  Bo Bog NIE po to dal nam Slowo Swoje, bysmy zamiast Niego nauki ludzi w sukniach sluchali!


  Ale wracajac do zrozumienia...
  Czy Przykazania Boga sa trudne do zrozumienia? NIE, sa bardzo jasne, sa nakazy i zakazy, a jednak katoliccy przywodcy udaja, ze nie rozumieja.
  Ale ich czyny swiadcza, ze rozumieja, bo usuneli z religii katolickiej II Przykazanie, TYLKO po to, by katolicy uprawiali balwochwalstwo!

  Kazdy kto czytal Biblie wie, ze Bog chronil Izraelitow tak dlugo, jak dlugo byli Mu wierni, kiedy spelniali Jego nakazy...
  Ale jak tylko dali sie sprowokowac, jak tylko uczynili cos niezgodnego z wola Jego ponosili kleske!

  Dlaczego nauka watykanistow jest sprzeczna z Biblia?
  Dlaczego watykanisci maja zaszczytne stanowiska, do papieza jezdza krolowie ziemi...?

  Czy na przyklad Polonia odwazylaby sie sama z siebie lamac Przykazania Boga?
  BARDZO watpie, czlowiek sam z siebie nie ma takiej 'odwagi', by Bogu sie sprzeciwiac!
  Ale jak widzi, ze jej autorytety to robia, ona tez tez pada na kolana przed obrazami.
  To wlasnie przywodcy religijni (wszystkich znanych mi instytucji religijnych) prowadza ludzi na apollumi-zatracenie, bo ich panem jest apollyon-niszczyciel!

  Bog powiedzial, z jesli NIE bedziemy Go sluchac, NIE ostaniemy sie!
 • @Zawisza 11:15:18
  "Dlatego twierdzenie, że ja rozumiem Biblię jest niczym nie uzasadnione. Są rzeczy, które w Biblii są sprzeczne. Weźmy datę narodzin Jezusa.
  Ew. św. Mateusz podaje, że za panowania Heroda, który jak wiemy z historii zmarł w 4 r p.n.e., ew. wg. św. Łukasza podaje, że nastąpiło to gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz, co jak wiemy nastąpiło e 6 r p.n.e. Masz rozbieżność ponad 10 lat. Bóg się mylił? Ew. jako ludzie się pomylili? My nie rozumiemy? Masz inne wytłumaczenie?"
  ///

  Widzisz moje wytlumaczenie, bedzie dla ciebie zawsze tylko moim wytlmaczeniem, i slusznie, bo nie we mnie masz wierzyc.

  Nawet nie wiem, czy dobrze rozumiem twe pytanie...
  Ale powiem ci tak.
  Ja nie jestem matematyczka i NIE na podstawie liczenia, NIE na podstawie dat, kalendarzy wierze w Jezusa Chrystusa.

  Kalendarze sie zmienialy, historie zwyciezcy pisali...

  A ja mam Biblie w ktorej Zbawiciel jest wielokrotnie zapowiadany.
  Prorok Daniel zapowiada czas...
  Uczeni w Pismie wiedzieli o tym, bo przeciez zadali pytanie Janowi, czy on jest Mesjaszem.

  Czy Apostolowie swietowali date narodzenia Jezusa Chrystusa?
  NIE, wiec dlaczego ja mam to czynic?

  On nas Nabyl na krzyzu.
  Jego nauka jest wazna, a NIE dokladna data narodzin.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY