Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1476 komentarzy

PRAWDA NAS WYZWOLI

60grzegorz - ,,Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom’’

1 listopad: KATOLIKU, TWOI NAUCZYCIELE KŁAMIĄ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

''A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. Ewangelia według Jana 14/3

Cytat z artykułu kerena na temat 1 listopada :

 

 „Jak więc widzisz katoliku, Twoja nauka o „tych, którzy uprzedzili innych w drodze do Pana” legła kolejny już raz w gruzach. Słowo Boże zwycięża, a nauka pogańska doznaje porażki i wstydu... I także Ci wstydzić się powinni, którzy głoszą owe brednie na tym choćby Portalu!

Przypomnienie: To szatanowi oddawać będziesz hołd 1 Listopada, a nie tym, którzy umarli... Zapamiętaj!”.

 

 //57kerenor.neon24.pl/post/126983,1-listopada-2015-dlaczego-apostola-piotra-nie-ma-w-niebie

 

Tak, szatanowi będą oddawać hołd 1 listopada i wielbić tego którego nie znają.

 

 Dzisiaj z wielkim wysiłkiem przeczytałem artykuł alfy i skopiowałem go sobie. Rzadko to robię jeśli chodzi o katolickie wypociny, ale ten artykuł przerósł wszystkie poprzednie jakie próbowałem przeczytać.

 

 Usunąłem również komentarz napisany do kerena, ponieważ na temat nieprawdy głoszonej przez alfę trzeba napisać szerzej.

Blogierka na podstawie opisu Pawła (którego nauki nie toleruje) podsuwa chytrze  swoim czytelnikom werset sugerując iż Paweł został już zbawiony, nie wiedząc o tym, że nie tylko Paweł miał pokazane Niebo ale i kilku innych starotestamentowych ludzi, jak chociażby Henoch. 

Sądzę że Pani Helena dobrze o tym wie ale co się nie robi by zachować twarz.

 

 Autorka podaje wersety których zwykły katolik nie przeczyta!

 

 Oto cytat blogerki mówiący o Apostole Pawle :

 

 1 Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. 2 Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, <też nie wiem>, Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. 5 Z tego więc będę się chlubił, a z siebie samego nie będę się chlubił, chyba że z moich słabości”.

 

 2 List Pawła do Koryntów 12

W podanych przez Alfę wersetach, skupić swą uwagę trzeba na kilku ważnych sprawach, ale jeden jest pierwszy :

Proszę zauważyć, że Paweł nie pisze o tym co spotyka człowieka gdy umrze. Ten cytat keren już przypomniał. Paweł w 2 liście do Tymoteusza pisze, że Paweł ma zbawienie odłożone do przyjścia Pana Jezusa.

 

 Paweł pisze o tym, że gdy jeszcze żył to miał od Pana Boga dane widzenie. Miał objawienie, które przeżył w sposób cudowny. A keren w artykule pisze o śmierci Apostoła Piotra, a nie o jego duchowych przeżyciach takich o jakich pisze Paweł.

 

Gdy Paweł pisze „znam człowieka w Chrystusie” to pisze o sobie.....Jeśli więc Paweł zna tego człowieka, to ów omawiany, musiał powrócić na ziemię by kontynuować dalej głoszenie ewangelii.

Przypomnę, byli w dziejach świata ludzie którzy mieli możność oglądania Nieba (Raju) i wszyscy powrócili, a o Henochu jest napisane że "znikł bo zabrał go Bóg" albo jak mówi przekład warszawski "a potem nie było go, gdyż zabrał go Bóg".


Tak więc przytoczony przez Alfę cytat jest dobry dla katolika ponieważ katolik go nigdy nie sprawdzi. Dla znających Prawo Boże, jest przysłowiową kulą rzuconą w płot.

Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca dziwacznych wręcz śmiesznych i złośliwych porównań dotyczących LWA i wplatanie tego w sprawy niebiańskie. Sądzę że Pani Alfa traci grunt pod nogami i ostatnie niektóre jej słowa zasługują na kącik humoru i mają charakter przysłowiowego, łapania się za brzytwę.

No cóż, zapewne owa Pani znalazła tu mnóstwo takich dla których liczy się tylko poklask! Ale może są i tacy, którzy myślą.

 

 Tylko szkoda, że nie chcą pisać....

 

Nikt nas nie musi słuchać ale chciałbym żeby ludzie zaczęli czytać Pismo Święte i wtedy zobaczą, kto tu jest PRAWY a kto KŁAMCA!

Podsumowując, KAŻDY CZŁOWIEK KTÓRY UMARŁ, LEŻY W PROCHU ZIEMI I OCZEKUJE DRUGIEGO PRZYJŚCIA PANA JEZUSA, TAKIE JEST JEGO PRAWO, TAKA JEST JEGO WOLA!

A pani Alfie życzę, by się nad tym zastanowiła, bo nie tylko jej świecka reputacja pójdzie z dymem ale również i ta przyziemna, podobno duchowa.

 

KOMENTARZE

 • @DO WSZYSTKICH...
  ŹLE ZROZUMIANY CYTAT PRZEZ ALFĘ NA TEMAT ŚMIERCI!

  No cóż, to bardzo ważny i potrzebny artykuł...

  Zauważ, że w artykule Alfy, o którym piszesz, (a która to Alfa broni katolickiej fałszywej nauki rękoma i nogami), widnieje następujący fragment z Listu Apostoła Pawła do Rzymian:

  „Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi".

  Rz 14, 7-9!

  Czyżby Paweł przeczył samemu sobie, gdy pisze do Tymoteusza, że koronę sprawiedliwości otrzyma dopiero wtedy, gdy Zbawiciel przyjdzie drugi raz?
  Czyżby Paweł przeczył Panu Jezusowi, Który Powiedział Apostołom, że zabierze ich do Siebie dopiero gdy przyjdzie powtórnie?

  A może po prostu katoliczka Alfa nie rozumie przytoczonej wyżej mowy Pawła?

  http://m.neon24.pl/d986f4f6e5f554f38b0587651200b0e7,0,0.jpg

  Przyjrzyjmy się uważniej! O czym w takim razie mówi Apostoł?

  Człowiek wierzący, uczeń Chrystusowy, nie żyje dla siebie, tylko dla Swojego Pana i Mistrza, Jezusa Chrystusa!

  Człowiek wierzący, uczeń Chrystusowy, także nie umiera dla siebie, tylko dla Swojego Pana i Mistrza, Jezusa Chrystusa, ponieważ pokłada w Nim swoją nadzieję na zmartwychwstanie!

  Zatem „po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia”, by zapanować nad Tobą, nade mną, a także nad tym człowiekiem wierzącym, który obecnie nie żyje. Pan Jezus Jest Panem życia i śmierci i dla Niego wszyscy żyją, nawet ci, którzy zasnęli snem śmierci.

  Apostoł Paweł mówi wyraźnie, że „i w życiu więc i w ŚMIERCI należymy do Pana”.

  Paweł o tym wiedział, ale dla Alfy mowa Pawła do dobry dowód na „wędrującą duszę do nieba”!

  PS

  Napisałeś artykuł, który tutaj być powinien. Komentarze nie zawsze przyciągają Czytelnika uwagę. Komentarze nie są tak widoczne, tak czytelne!

  Od wieków trwa duchowa walka. Od wieków szatan chce udowodnić, iż kłamstwo, które wypowiedział na temat śmierci do Adama i Ewy jest prawdą!
  Podtrzymuje więc je przeciwnik Boży przez całą historię ludzkości głosząc wszem, iż nieprawdą jest, że człowiek umiera, nieprawdą, że nikną wszystkie myśli jego.

  Tak! Szatan między innymi katolikom udowadnia, że dusza ludzka idzie z chwilą śmierci do Nieba!
  Nieważne ile wersetów byś przytoczył! Nieważne ile dowodów!

  Szatan, będąc w jakiś sposób panem i władcą ziemskich królestw, tym razem znalazł bardzo dobry grunt w postaci kobiety, która zasiewa na tym Portalu kąkol, lub według prawdziwej nazwy mówiąc – dzidzanię!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • 1 listopada święto niezgodne z ewangelią.
  KAŻDY CZŁOWIEK KTÓRY UMARŁ, LEŻY W PROCHU ZIEMI I OCZEKUJE DRUGIEGO PRZYJŚCIA PANA JEZUSA, TAKIE JEST JEGO PRAWO, TAKA JEST JEGO WOLA!

  Zgadzam się z tym co napisałeś Grzegorzu , takie jest prawo Zbawiciela Jezusa Chrystusa i taka jest jego wola. Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi . Trudno jest głosić ewangelię tym , którzy jej nie znają.Nie dajcie się wodzić nauką ludzkim, któregoś dnia ludzie na całej kuli ziemskiej i tak dowiedzą się prawdy ; Wtedy prawda ich wyswobodzi; Każdy może to sprawdzić w Biblii, ale przede wszystkim najpierw powinien pomodlić się do Zbawiciela , Pana Jezusa Chrystusa , Ojcowskiego Syna. 1 listopada to święto niezgodne z ewangelią .
 • @57KerenOr 17:30:13
  Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada.
  Nauka religii u katolików kończy się maturą w postaci sakramentu bierzmowania. My zatem nie mamy nauczycieli po tej dacie, a na świadectwie religii mieliśmy napisane: "Z życia religijnego w łasce uświęcającej ocenia się uczeń sam siebie wobec Boga i własnego sumienia" - i żaden nauczyciel nie może nam narzucić tej oceny.
  Nauka, że tu w Biblii jest tak i tak napisane więc: "ty człowieku (lub ty Jezusie) mam zrobić to i to- jest nauką szatańską. Takim językiem, jak Ty i Grzegorz posługiwał się Szatan podczas kuszenia Jezusa.
  Nawet Twój mistrz Charles Taze Russell posługiwał się boską, poprawną metodą badania Pisma Świętego:
  " by niezrozumiałe fragmenty Biblii „tłumaczyła Biblia”. Przed studium Świadkowie Jehowy modlili się do Boga o zrozumienie, następnie wyszukiwali i wypisywali wszystkie wersety biblijne poruszające jakiś temat. Na zakończenie formułowali wnioski." A nie najpierw formułowali wnioski (jak współcześni sekciarze), a następnie naciągali wersety oraz naiwnie pytali:
  "Jedno tylko mnie dziwi! Dlaczego na tym Portalu tak mało jest tych, którzy bronią Nauk Zbawiciela! Doprawdy, nie pojmuję...
  Gdzie podziali się wszyscy Ci, którzy z zacietrzewieniem bronili Bożych Słów?
  Gdzie podziali się Ci, którzy dokonywali ciekawych wpisów? Gdzie są komentatorzy i blogerzy, którzy walczyli o Dobro Mistrza?"
  Ich wpisy usunąłeś z blogu i udajesz, że ich nie ma, bo nie mają nic do powiedzenia. I jeszcze głosisz, że to łaska Pana Jezusa pomogła Ci w takim potwierdzeniu swoich racji.
  Jako podstawę modlitwy do zmarłych nasi księża na kartkach z wypominkami przytaczają:" Świętą i zbawienną jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli uwolnieni od swoich win" (por 2Mch 12,45).
  I co Ty na to Panie biegły badaczu Ewangelii?
 • @wiedza - sen 19:48:54
  Albo jesteś ignorantem#, albo manipulantem do kwadratu*


  Na dodatek, przytaczasz apokryfy. Szkoda, że nie baśnie Andersena.

  # 60grzegorz, Keren & sp.oo, są zaciekłymi antagonistami SJ.
  * jedno nie wyklucza drugiego.
 • @reflexión 19:57:36
  Przytoczyłem motto z kartki na wypominki - czytaj uważnie. Ale oczywiście jak mucha na lep poleciałeś, że to jest apokryf, aby przez jedno słowo nie tak jak sobie życzysz odrzucić wszystko.
  # 60grzegorz, Keren & sp.oo, są zaciekłymi antagonistami SJ, ale głoszą nauki zerżnięte z Świadków Jehowy. Poza tym Charles Taze Russell był całkiem wporzo facet, miał szacunek do Jezusa i głosił, że przyjdzie on w postaci niewidzialnej - co by zgadzało się z Biblią i faktem, że ostatnim wcieleniem Jezusa był Jan Paweł II, który według oficjalnego komunikatu: "odszedł do domu Ojca".
 • @wiedza - sen
  JPII TO ZWYKŁY OSZUST, KTÓRY SWYCH ZIOMKÓW WYPROWADZIŁ W POLE!

  Napisałeś:

  //Taze Russell był całkiem wporzo facet, miał szacunek do Jezusa i głosił, że przyjdzie on w postaci niewidzialnej - co by zgadzało się z Biblią i faktem, że ostatnim wcieleniem Jezusa był Jan Paweł II, który według oficjalnego komunikatu: "odszedł do domu Ojca".//

  Powtórzę:

  JPII TO ZWYKŁY OSZUST, KTÓRY SWYCH ZIOMKÓW WYPROWADZIŁ W POLE!

  Jego domem, jest jego własny grób!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:36:06
  //"JPII TO ZWYKŁY OSZUST, KTÓRY SWYCH ZIOMKÓW WYPROWADZIŁ W POLE!"//
  1) Czym wykażesz prawdziwość swego twierdzenia?
  2) Na czym polegało oszustwo?
  3) Nasi rodzice też oszukiwali, że św. Mikołaj przynosi nam prezenty pod choinkę.
  Na razie Twoje twierdzenie to tylko pomówienie.
 • @wiedza - sen
  JPII TO NIEZWYKŁY OSZUST, KTÓRY OSZUKIWAŁ CAŁY ŚWIAT!

  Sądzę że potrafisz odróżnić i wyciągnąć to, co taił przed wami oszust z wadowic jak i wszyscy papieże a to jest tylko wierzchołek góry!

  Sprawdź sobie i porównaj:

  (6) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  (7) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

  (8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą, (10) a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.

  (11) Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie pozostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego.

  (12) Przestrzegaj dnia sabatu, aby go święcić, jak rozkazał ci Pan, twój Bóg. (13) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twoją pracę, (14) ale siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach, aby odpoczął twój sługa i twoja służebnica tak jak ty. (15) Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i że Pan, twój Bóg, wyprowadził cię stamtąd ręką możną i ramieniem wyciągniętym. Dlatego rozkazał ci Pan, twój Bóg, abyś obchodził dzień sabatu.

  (16) Czcij ojca twego i matkę twoją, jak ci rozkazał Pan, twój Bóg, aby długo trwały twoje dni i aby ci się dobrze działo w ziemi, którą Pan, twój Bóg, ci daje.

  (17) Nie zabijaj.

  (18) Nie cudzołóż.

  (19) Nie kradnij.

  (20) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

  (21) Nie pożądaj żony bliźniego swego i nie pożądaj domu bliźniego swego ani jego pola, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

  .................................................................

  Pytanie typu:

  //3) Nasi rodzice też oszukiwali, że św. Mikołaj przynosi nam prezenty pod choinkę.// ...a może Kopernik też była kobietą, co ma piernik do wiatraka!?

  Myślę że stać ciebie na odrobinę prawdy.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @wiedza - sen
  GŁUPOT KATOLICKICH CIĄG DALSZY!

  Napisałeś:

  //Teraz czasy się zmieniły i sam Bóg polecił św. Faustynie namalować obraz Jezusa Miłosiernego.//

  No cóż, masz OGROMNY PROBLEM, a że nie chce mi się komentować tego katolickiego BRUDU, KTÓRYM OBROSŁEŚ CZY OBROSŁAŚ, robię tzw. jesienne porządki i rozumiesz, za chwilę wylecisz!

  P.S

  Stawiasz JĄKĄŚ KATOLICKĄ NAWIEDZONĄ WYSŁANĄ PRZEZ SZATANA, NAD MOJŻESZA I ZAMYKASZ TO SŁOWAMI : CZASY SIĘ ZMIENIŁY!?

  CÓŻ KATOLICKA GŁUPOTA NIE ZNA GRANIC!

  Zacznij prosić Pana Jezusa o zrozumienie, bo to co piszesz, to nawet ''SZPILKI'' BY WYRZUCIŁY!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 23:48:15
  No niestety u Was prawych to tradycja wyzywać kogoś od brudnych itd. i zasłaniać się za bana. Bo nie masz nic do powiedzenia na to co jest kwestią sporną, czepiasz się bez przerwy drobiazgów i przenosisz spór kolejną nową kwestię sporną, zamiast wyprowadzić "starą" na prostą
  //"21) Nie pożądaj żony bliźniego swego i nie pożądaj domu bliźniego swego ani jego pola, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego."//
  W świetle Twego Dekalogu (sory, jedynie słusznego dekalogu) można pożądać samochód bliźniego, prawa autorskie do książki bliźniego, konto bankowe bliźniego - bo Bóg Mojżesza tego nie zakazał.
  W przeciwieństwie do Twego, takie Twoje twierdzenie nadaje się do druku w "Szpilkach" wydawanych w Afryce.
  Ja podchodzę do Ciebie ze zrozumieniem i wyjaśniam dlaczego wtedy nie było można malować obrazów świętych, a teraz można - a Ty co? Odnosisz się do mnie z pogardą, to tego jedynie słuszny Dekalog nie zakazuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY