Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1476 komentarzy

PRAWDA NAS WYZWOLI

60grzegorz - ,,Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom’’

YOUCAT - Katechizm Kościoła Katolickiego który dzieli.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

''. (26) I jeśliby szatan powstał przeciwko sobie samemu i był rozdwojony, nie może się ostać, albowiem to jest jego koniec. '' (Ew. Marka 3:26, Biblia Warszawska)

 W dobie dzisiejszej, czyli w dobie szybkiego przekazu jakim jest Internet, dobrze jest czasami za namową innych, poszperać i zobaczyć, co w ''trawie piszczy''. Ostatnio mój dobry znajomy pokazał mi "Youcat", czyli nowy Katechizm Kościoła katolickiego dla młodych.

 

Znam naukę Kościoła katolickiego. Kiedy dawno temu dzięki Panu Jezusowi skrzętnie ją sprawdziłem z kartami Biblii, nie znalazłem tam żadnej najmniejszej wzmianki mówiącej o tym, by kroki swe kierować w stronę osoby, o której napiszę kilka słów.

 

Nakaz Ojcowski, który kieruje nas w stronę Syna nie jest mi obcy! Wiem o kim prorokowali prorocy! Wiem czyje przyjście zapowiedział Jan! Wiem Komu oddali pokłon mędrcy! Dlaczego więc nic z Biblii ''nie wiem''  o Marii, o której teraz napiszę?

 

Oczywiście odpowiedź jest banalnie prosta.To nie Marii należy się chwała, to nie ona była Ojcowskim Kierunkiem, to nie ją Ojciec przedstawił apostołom na Górze Przemienienia. Jedno wiem, że Maria, ta święta Boża wybranka, była kolejną osobą w Planie Bożym, który wykonała.

 

Ale zostawię teraz swoją osobę, bo kim ja jestem, przecież są na ziemi ludzie, którzy mienią się następcami apostołów i zapewne więcej mają do powiedzenia niż zwykły szaraczek taki jak ja.

 

Przeświadczony o Biblijnej Prawdzie, zastanawiam się nad lawirowaniem katolickich ''następców apostołów'', którzy mają niezły orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o sprawy dotyczące Marii.

 

JEDNOMYŚLNOŚĆ, to cecha prawdziwych następców apostołów! Kim lub czym jest więc kościół katolicki skoro jest aż taki podział i takie rozdwojenie!

 

JEDNOMYŚLNOŚĆ,to jeden z najważniejszych wyrazów Pisma Świętego, obrazujący rozumienie Nauk Zbawiciela, tak jak Sam Nauczyciel tego nauczał!

 

Czas więc na ciekawostkę ze świata ''apostolskiego'', której nie omieszkam przedstawić!

 

W erracie do wymienionego wyżej Katechizmu YOUCAT, do pierwszego wydania skierowanego w stronę młodych, czytamy:

 

''Czy należy modlić się do Maryi? Nie, modlić się można tylko do Boga. Ale Maryję powinniśmy czcić jako Matkę naszego Pana. [971]".

 

W  wydaniu drugim, poprawionym czytamy:

 

''Zmienione brzmienie całości: Czy należy modlić się do Maryi?Tak, ponieważ Maryja jako Matka Jezusa doznaje już chwały w niebie i jest znakiem nadziei i pociechy dla wszystkich wierzących. Modlitwa do Maryi różni się jednak zasadniczo od uwielbienia należnego wyłącznie Bogu. [971-972]''

 

 P.S.

 

Dużą ciekawostką jest fakt Drogi Czytelniku że pierwszego wydania "YOUCAT", katolickiego katechizmu dla młodych, raczej nie uświadczysz, gdyż w bardzo dziwnych okolicznościach gdzieś "zaginął"w świecie nie tylko internetowym!

 

Cytat:

 

 "(24) Jeśliby królestwo samo w sobie było rozdwojone, to takie królestwo nie może się ostać. (25) A jeśliby dom sam w sobie był rozdwojony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. (26) I jeśliby szatan powstał przeciwko sobie samemu i był rozdwojony, nie może się ostać, albowiem to jest jego koniec". 

(Ew. wg Marka 3:24-26, Biblia Warszawska)

Co zaś do młodychto strzeżcie się tych, którzy nie mają własnego zdaniastrzeżcie się tych, którzy są rozdwojeni!

 

 

 

Pomocny link:

 

//www.edycja.pl/dokumenty/aktualnosci/wydarzenia/errata-do-katechizmu-youcat-g-8812

KOMENTARZE

 • @Autor
  HEREZJA NIEMIECKICH BISKUPÓW!

  Tak, toż to po prostu zawału można dostać. Niemieccy dygnitarze katoliccy sprzeciwili się głównej nauce papieskiej, która to nauka hołubi Marię wywyższając ją nad samego Pana Jezusa Chrystusa.

  Zatem w papieskim Kościele mamy "niemieckich szatanów", którzy herezję ogłosiwszy, z kościoła wyklęci być winni! A papież Jan Paweł II, ten który bałwochwalczo miłował "Marię", gdyby żył to wżdy anatemą jakąś by z mównicy rzucił.

  No cóż, rozłam w Kościele katolickim, to rzecz normalna lecz skrzętnie ukrywana. Niemieccy biskupi od dawna z papieżami się nie zgadzali i na bakier z nauką rzymską stali.

  Kilka ciekawych linków na temat Katechizmu podaję niżej!

  http://issuu.com/edycja/docs/927n_youcat_issuu?e=8629399/5001166

  http://www.edycja.pl/pdf/errata_youcat.pdf

  http://www.sp17.gorzow.pl/zdjecia/YOUCAT.pdf

  *

  I na koniec: Papież Benedykt XVI rzekł: "Studiujcie katechizm. Jest to pragnienie mojego serca".

  https://www.youtube.com/watch?v=cAT0X21VDfA

  Hm... Ale który, ten pierwszy, czy ten drugi, poprawiony... Oto jest pytanie! Iście szekspirowskie!

  Pięć gwiazdek za ciekawe poruszenie tematu i obnażenie katolickich tarć i braku jedności!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @Autor
  NAGI PAPIEŻ BENEDYKT XVI!

  "Wobec odkrytych błędów w polskim tłumaczeniu Katechizmu Kościoła Katolickiego dla młodych YOUCAT informujemy, że został powołany specjalny zespół ekspertów, który zbierając dotychczasowe uwagi oraz nieprecyzyjne sformułowania, podejmie jeszcze raz dokładną rewizję wszystkich tekstów zawartych w polskiej wersji Katechizmu, tak aby jego najnowsze wydanie było wolne od jakichkolwiek nieścisłości".

  http://ekai.pl/mlodziez/x45286/bledy-w-polskim-youcat/

  *

  Błędy w Polskim tłumaczeniu? Ha, ha, dobre!

  Cała sprawa toczy się wokół zapisu iż nie potrzeba modlić się do Marii. Reszta to zasłona dymna. To nie są ważne błędy w wydaniu polskim. W normalnej sytuacji nie zwrócono by na nie jakiejkolwiek uwagi.

  Ale Niemcy podważyli główną i podstawową naukę papieską. Naukę o wstawiennictwie Marii. Naukę o jej cegiełce w zbawczym dziele zbawienia.

  A tu masz, ten jakże zły w oczach polskich biskupów Katechizm podpisał najwyższy tuz katolicki, papież Benedykt XVI. Tenże nieomylny człowiek w sprawach wiary, podpisawszy książkę, stał się w linii prostej heretykiem i szefem heretyków.

  No ale jak ktoś cały czas podważa Nauki Pana Jezusa oraz Boga Ojca, to może być pewny iż jego nagość zostanie obnażona!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  NIE WZORUJE SIĘ BROSZURAMI, WZORUJE SIĘ NAUKĄ ZBAWICIELA!

  Można śmiało Keren zaobserwować, że społeczeństwo katolickie nic na ten temat nie wie, bądź nie chce wiedzieć!

  Przysłowiowe nabranie wody w w usta, jest kolejnym dowodem na to, że jak ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną!

  Co do nagości o której piszesz, to zgadzam się bo prędzej czy później WATYKAŃSKIE MATACTWO, zostanie obnażone.

  Tak, szczerze powiedziawszy to zostało one dawno temu już obnażone, ale nie dla wszystkich. Większość z nich nie chce tego i dobrze tak im żyć w obłudzie i kłamstwie!

  Szkoda mi tylko tych ludzi, którzy jak w kieracie nie zważając dokąd idą kontynuują na ślepo naukę tych krętaczy!

  Sądzę że ludziska tego nie zauważą, nadal będą kontynuować to, co mamusia i tatuś przekazał a nie Słowo Boże.

  Tak czy owak, dobrze jest mieć internet by głupota została zauważona!

  Oby więcej tego było!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz
  PARĘ SŁÓW O INNOWIERCACH!

  Zdaje się, że Portal został całkowicie zdominowany przez katolików. Ich "przedsiębiorczość" jest doprawdy godna podziwu. Najpierw Rebeliantka fałszywie oskarżała, potem circ, potem również inni.

  Za taką postawę daję im 5 gwiazdek. Czarnych gwiazdek, ale jednak... Innowiercy powinni z ich zachowań czerpać wzory, oczywiście należy przekuć negatywy na pozytywy!

  Ludzie ponoć miłujący Zbawiciela zamknęli się w swoich domach... Mają ważniejsze sprawy. Wiosna idzie. Ogródek działkowy, grill i kiełbaski. O Panu Jezusie Chrystusie i Bogu Ojcu pisać będą zapewne zimą, albo za dwa lata!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  WATYKAŃSKA BŁAZENADA!

  W wielu przypadkach patrząc na to wszystko z boku, nie wiemy z kim mamy do czynienia. Wielu z nich, to puste gaduły które, cytując Pismo Święte sądzą że są wierzącymi ludźmi.

  Kiedy jednak przychodzi ucisk i trzeba bronić Nauk Zbawiciela, rzuceni między chwasty, przytłoczeni zostają i wzrost ich o ile takowy mieli, ginie!

  Wolą grilla i kiełbaski to prawda!

  Dziwi mnie fakt, że katolicy nabrali wodę w usta, przecież to z tym katechizmem to zapewne nieprawda, powinni pisać a tu masz, taka wtopa w wykonaniu nieomylnych tuzów, jak to ty ich nazywasz i buzie wielu z nich zostały zamknięte:-)

  Wierzę w to, że są tutaj mądrzy katolicy którzy czytają i być może któregoś dnia z pomocą Zbawiciela, opuszczą tą demoniczną organizację!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY