Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1476 komentarzy

PRAWDA NAS WYZWOLI

60grzegorz - ,,Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom’’

MARIA-CUDOWNA BOŻA WYBRANKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

,,Oto służebnica Pańska"

 

 Wiem, czym dla katolika jest sprawa, dotycząca cudownej osoby, jaką była Maria. Wiem jak wielką miłością katolicy darzą tą wybraną do pewnego celu osobę.

Kiedyś, bardzo dawno temu, również byłem katolikiem, i osoba Marii, powiem szczerze, była dla mnie – najważniejsza. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że pod zewnętrzną cudowną sylwetką tej kobiety, znajduje się człowiek, który miał wypełnić jakąś Bożą Wolę, zestarzeć się i po prostu umrzeć.

To nikt inny, jak człowiek, na przełomie swoich pewnych dziejów, zmienił oblicze tej kobiety, i umieścił ją bardzo wysoko. Jak wysoko? Wszyscy bardzo dobrze wiemy.

 Niezrozumienie tego problemu u ludzi polega na tym, że osoba Marii utożsamiana często z tak zwaną rodzicielką, matką, macierzyństwem, osobą godną szacunku i zrozumienia, została wywyższona przez ludzi (kult) do rangi wyższej od swego Syna Zbawiciela, Któremu służyła wiernie do końca swego życia.

Miliony ludzi, zwracający większą uwagę na zewnętrzny wizerunek tej osoby a nie na biblijny, zostało zwiedzionych, nie dostrzegając w niej osoby, która miała do wykonania pewne zadanie, jak np. Jan Zanurzający czy inni Boży wybrańcy.

Miliony kobiet na całym świecie z zapartym tchem kieruje swe niezgodne modlitwy do Marii, która według Prawa Bożego, podczas drugiego Przyjścia Pana Jezusa odziedziczy zbawienie. O, jak potężna jest symbolika Maryjnego Objawienia:

...Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego. I Anioł odszedł od niej.

 …służebnica Pańska… służebnica Pańska...Warto zapamiętać!

 Któż to zrozumie? Komuż oprócz Marii było to jeszcze objawione, czy żyli w tamtym czasie ludzie, którzy rozumieli doskonale proroctwo Izajasza mówiące:  Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

Tak, znam takich i dziękuję Panu, że mogę ich przedstawić. To oni, Magowie, którzy przyszli oddać pokłon Panu Jezusowi!  To oni kierowani Nadziemską Siłą im tylko znaną, zmierzają z odległych zakątków ziemi do miejsca wyznaczonego,  by oddać pokłon Temu, Któremu on się należy.

 ... Gdzie jest ten nowo narodzony król Judejczyków? Widzieliśmy, bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon.

 …Oddać Mu pokłon.... Oddać Mu pokłon...Warto zapamiętać!

 Komu tak bardzo zależy na tym, by z Marii, służebnicy Pańskiej zrobić osobę Niebiańską wysłuchującą swoich wiernych!? Komu tak bardzo zależy na tym by zamiast Zbawicielowi, oddawano pokłon Marii!?

 Kto o to tak walczy?  Kto? Powiem - kobiety, to one uwielbiają symbol cudownego macierzyństwa i sprawy bliskie swojego serca, syn, córka, wychowanie, miłość. Pod tymi właśnie pięknymi i jakże miłościwymi hasłami, (ale trzeba umieć je oddzielić) zakradł się ktoś niewidoczny, ktoś, komu bardzo zależy na tym, by Imię Pana Jezusa zostało zepchnięte na bok.

Ten ktoś to mistrz ciemności, taktyk, który potrafi niesamowicie grać na ludzkich uczuciach i je wykorzystywać. Ten zły demon,który kusił mego Pana na pustyni, wszedł w serca wielu miliardów ludzina całym świecie i zamknął je, osobą Marii, a nie Pana Jezusa!

 Nie zachowujmy się jak ślepcy, otwórzmy oczy, kontynuujmy to, co powiedziała cudowna Boża wybranka....Oto ja służebnica Pańska, kontynuujmy to, co zrobili Magowie i oddajmy pokłon Temu, Który Jest Drogą, Prawdą i Życiem.

 Nie bądźmy podobni do Ewy, która pierwsza skosztowała zakazany owoc, nie bądźmy podobni do tych kobiet, które pokazują nam, co jest dobre, według ich upodobania a nie Boga. Nie kierujmy się emocjami macierzyństwa, które zacierają i przewyższają to, co miało być prawdą, a stało się oszustwem.

Nie obrażajmy Boga swoimi ludzkimi wymysłami opartymi na wywodach świata. Prośmy Pana Jezusa by w naszych sercach zaświeciła duchowa gwiazda, Jego Gwiazda, jak mówi pismo,  która być może po raz drugi zaświeci nam i pokaże, jak bardzo się myliliśmy, i jak bardzo Go obrażaliśmy.

 

 ….A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.


 

  Tekst powyższy, zamieściłem także na stronie: 

 
 //www.eioba.pl/a/2ikw/maria-cudowna-boza-wybranka

 

 Mój ówczesny nick:  szymbla60.

 

 

KOMENTARZE

 • @AUTOR
  MIRIAM, SŁUŻEBNICA BOŻA!

  Maria, była cudowną Bożą wybranką, jednak, czy kiedykolwiek, choć jednym słowem stwierdziła, że do niej należy udawać się w modlitwach i chwalbach? Czy kiedykolwiek stwierdziła, że jest pośredniczką i pocieszycielką ludzkości? Czy to ją, Bóg Ojciec, lub Syn Boży, Uczynili królową Aniołów i Apostołów?

  Kłamstwa papieskie dotyczące Marii, przybierają charakteru szatańskiego, pogańskiego i ze wszech miar, złego.

  Tylko Pana Jezusa Bóg Ojciec Uczynił Swoim Pośrednikiem. Tylko Jemu Dał Władzę nad wszelkim ciałem i tylko Syn Boży Jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały.

  A ona, no cóż, po prostu byłą Bożą służebnicą, a nie jakąś tam, królową!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • Naprawdę byłeś katolikiem ?
  Obawiam się, że nie byłeś, jak piszesz, katolikiem. Chrystus jest w centrum wiary katolickiej. Maryja, Jego Matka, jest niewątpliwie osobą wyjątkową, wyróżnioną przez Boga. Na Jej prośbę Chrystus dokonał pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Trudno się dziwić, że grzesznicy proszą Ją o wstawiennictwo u Syna.

  Pozdrawiam:
 • @KEREN, slawomis
  PAN JEZUS JEST DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM!

  Keren napisałeś:

  //Kłamstwa papieskie dotyczące Marii, przybierają charakteru szatańskiego, pogańskiego i ze wszech miar, złego.

  Tylko Pana Jezusa Bóg Ojciec Uczynił Swoim Pośrednikiem. Tylko Jemu Dał Władzę nad wszelkim ciałem i tylko Syn Boży Jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały.//

  Nic dodać, nic ująć!
  ..................................................................

  Slawomis, napisał(a)

  //Maryja, Jego Matka, jest niewątpliwie osobą wyjątkową, wyróżnioną przez Boga. Na Jej prośbę Chrystus dokonał pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Trudno się dziwić, że grzesznicy proszą Ją o wstawiennictwo u Syna.//

  To nie prawda, że na jej prośbę, Pan Jezus dokonał cudu, stało się wręcz odwrotnie. Maria dostała od Pana Jezusa reprymendę typu: zajmij się niewiasto swoimi sprawami!

  ''(1) A trzeciego dnia było wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Jezusa. (2) Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele. (3) A gdy zabrakło wina, rzekła matka Jezusa do niego: Wina nie mają. (4) I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja.’'

  Ewangelia według Jana 2

  ...rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto...TO JEST TA OWA REPRYMENDA.

  Jeśli na tej zasadzie grzesznicy proszą ją o wstawiennictwo, to naprawdę mi was żal. Gdyż sam(a) widzisz, na jakim podłożu opierasz swe myślenie.

  ................................................................................

  Grzesznik, to taka osoba, która nie wie co czyni, nie umie odróżnić dobro od zła. Jeśli więc tego nie umie, to skąd może wiedzieć do kogo ma się zwrócić o pomoc w celu nawrócenia, by swe prośby skierować do odpowiedniej osoby.

  Tak, więc, jeśli ktoś grzesznika kieruje do Marii lub kogoś innego, to z punktu biblijnego, mamy już dwóch grzeszników.

  Jan rzekł:

  ''(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

  1 List Jana 2

  CZY WIDZISZ, SLAWOMIS, KTO JEST ORĘDOWNIKIEM!?

  Pan Jezus rzekł:

  ''(26) Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało. (27)Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

  (28) Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
  (30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.''

  Ewangelia według Mateusza 11/ 26-30

  ... Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni...
  czy rozumiesz to, slawomis!?

  Ja slawomis, nie będę ciebie i innych kierował do Marii, nie będę, dlatego że Jedyną Osobą jaka nas wysłuchuje, lub może wysłuchać, JEST PAN JEZUS!

  Pozdrawiam!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • MARIA......
  Maria była Bożą wybranką i nic więcej, nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane ze mamy się do niej modlić a tym bardziej oddawać jej pokłon. To Bóg Ojciec dał nam Syna i tylko jego ustanowił swoim pośrednikiem, tylko jemu dał władzę nad wszelkim ciałem . Syn Boży jest dokładnym odbiciem Ojcowskiej Chwały i to jemu należy ODDAWAĆ POKŁON. Dziś , jeśli głos Jego usłyszycie , nie zatwardzajcie serc waszych.pozdrawiam.
 • @jassy27
  PAN JEZUS, NIKT INNY!

  Jassy27 napisałeś:

  // To Bóg Ojciec dał nam Syna i tylko jego ustanowił swoim pośrednikiem, tylko jemu dał władzę nad wszelkim ciałem //

  Cieszę się bardzo, że to, zostało tobie objawione. Bóg Ojciec, który umiłował świat, Dał ludzkości Syna Swego, aby On, Otwierał drzwi tym, którzy znają Jego Głos i zamykał przed tymi, którzy nie pukają do Jego Drzwi!

  Pan Jezus Rzekł: ''Ja Jestem drzwiami do owczarni''

  Pozdrawiam!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • Czy zauwazyliscie, ze tak watykansci, jak swiadkowie zwacy siebie SJ
  wywyzszaja Maryje/Marie, aby ponizyc Pana Jezusa Chrystusa???

  Katolicy wywyzaszaja swoja katolicka Maryje, ale tym samym ponizaj Marie, bo nazywaja ja panienka, czyli panna z dzieckiem.

  Wiemy, ze Maria miala meza i Jozef bylo mu na imie.

  Swiadkowie natomiast glosza Marie - matke, aby zagluszyc, ze Pan Jezus z Ducha Swietego byl poczety, nie z niej!

  Swiadkowie, podobnie do katolikow glosza, ze Pan Jezus byl z matki zydowki, wiec zydem!

  Nie Bogiem, lecz zydem!
 • @
  CZEGO CHCESZ ODE MNIE, NIEWIASTO?

  To nie jest prawdą, że na prośbę Marii Pan Jezus dokonał cudu w Kanie galilejskiej. Stało się wręcz odwrotnie: Maria dostała od Pana Jezusa reprymendę typu: „Zajmij się niewiasto swoimi sprawami!”.

  Witajcie wszyscy!

  60grzegorz napisał, że nie jest prawdą, że Pan Jezus dokonał cudu w Kanie galilejskiej na prośbę Marii. Oczywiście! Katolicy chcieliby wywyższyć Marię ponad Samego Pana Boga, więc wypowiedź katolicka mnie nie dziwi, chociaż jest osądem bezczelnym! Oto okazuje się, że Maria w zasadzie wcale nie prosi Mistrza. Maria w swojej nieznajomości Dróg Bożych, raczej Panu Jezusowi rozkazuje.

  Że Maria wystąpiła przeciwko Boskiemu Postanowieniu, to rzecz pewna. Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel Sam doskonale wiedział, o „której godzinie” rozpocząć Swoją Działalność, a Maria chcąc Mu się sprzeciwić wprowadziła podszept szatana w czyn.

  Dlatego nie do przyjęcia dla katolików jest sprawa oczywista: W Kanie galilejskiej Maria otrzymała od Pana Jezusa Chrystusa reprymendę, ponieważ wtrąciła się do Tematu, który jej nie dotyczył.

  Spotkała się zatem z odpowiedzią wcale nie delikatną, ponieważ Zbawiciel nie ma względu na osobę!

  W Biblii Warszawskiej czytamy:

  „(4) I rzekł do niej Jezus: CZEGO CHCESZ ODE MNIE, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja”.

  Biblia Gdańska nadmienia:

  „(4) Rzekł jej Jezus: CO JA MAM Z TOBĄ, NIEWIASTO? jeszczeć nie przyszła godzina moja”.

  W Biblii Warszawsko-Praskiej jest napisane:

  ” (4) Odpowiedział jej Jezus: CÓŻ MNIE I TOBIE [do tego], niewiasto? [Zresztą] czyż nie nadeszła jeszcze moja godzina?

  Biblia Brzeska zaznacza:

  „(4) Ale jej rzekł Jezus: CÓŻ MI DO CIEBIE NIEWIASTO: jeszczeć nie przyszła godzina moja”.

  W Biblii Poznańskiej natomiast mamy swoiste kuriozum. Tłumacze zaznaczyli:

  „CZEGO CHCESZ ODE MNIE, NIEWIASTO? Czyż nie nadeszła moja godzina?

  Dlaczego drugie zdanie posiada formę pytania, skoro pierwsze zdanie jest reprymendą? No cóż…

  Przekład Nowego Świata:

  „CO TOBIE DO MNIE, NIEWIASTO? Jeszcze nie nadeszła moja godzina".

  No i pozostała Biblia Tysiąclecia:

  „CZYŻ TO MOJA LUB TWOJA SPRAWA, Niewiasto? CZYŻ jeszcze nie nadeszła godzina moja?
  Hm… Dziwne przetłumaczenie!

  Podsumujmy. Powyżej przestawiłem interesujące nas fragmenty, dotyczące Marii.
  O ile przekłady niekatolickie w tym miejscu są raczej zbieżne i wykazują wyraźnie błąd Marii i jej, delikatnie mówiąc, niewiedzę, to przekłady katolickie wszelkimi sposobami, wtrącenie się Marii w „nie swoje sprawy”, starają się ślamazarnie zatuszować.
  Jednak przekład według Biblii Tysiąclecia stanowi kunszt myśli pisarskiej, ponieważ rozpoczęcie działalności Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej, bezapelacyjnie to „sprawa” Pana Jezusa Chrystusa. To na pewno Jego Sprawa i Sprawa Boga Ojca!

  Pozostała nam jeszcze greka:

  λεγει αυτη ο ιησους τι εμοι και σοι γυναι ουπω ηκει η ωρα μου

  http://www.biblia-internetowa.pl/Jan/2/4.html

  (?)

  Cześć!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:07:23
  W końcu dokonał Jezus cudu w Kanie Galilejskiej czy nie dokonał ? Po Twoich wywodach zaczynam się gubić :)
  Jezus "skarcił" Maryję, ale cudu na Jej prośbę dokonał. Takie są fakty. Interpretacje jak widać mogą być różne.
  Nie rozumiem, dlaczego przeszkadza niektórym chrześcijanom stawianie za wzór umiłowania i naśladowania Jezusa Maryji czy świętych.
  Pozdrawiam:
 • @slawomis
  PAN JEZUS JEST ARCYKAPŁANEM NOWEGO PRZYMIERZA. JEMU NALEŻY SIĘ CHWAŁA!

  JÓZEF I JEGO BRACIA!

  Sławomis, czyżbyś zapomniał już, że powyżej skłamałeś pisząc, że na MARII PROŚBĘ, Pan Jezus dokonuje cudu w Kanie galilejskiej?

  Zatem wycofaj się z powyższego kłamstwa, to może zauważysz, że Maria nie może wstawiać się za rodzajem ludzkim przed Majestatem Pana Jezusa, ponieważ Bóg Ojciec tylko Jednego Pośrednika Ustanowił pomiędzy Sobą, a człowiekiem. I tym Pośrednikiem Jest Pan Jezus Chrystus!

  Natomiast nie ma żadnego innego wyznaczonego pośrednika, pomiędzy Panem Jezusem, a człowiekiem. Pan Jezus Ofiarując Swoje Ciało na Ołtarzu, ku miłej wonności dla Boga Ojca stał się Najwyższym Arcykapłanem Nowego Przymierza.
  Tenże Najwyższy Arcykapłan wstawia się za rodzajem ludzkim, przed Twarzą Boga Ojca. Przestań poniżać Pana Jezusa Chrystusa. Przestań poniżać Boga Ojca.

  PS

  A dlaczego jednak Pan Jezus dokonał cudu, pomimo, że postępowanie Marii było niezgodne z Jego Planem? Odpowiedź jest bardzo prosta: Z wielkiej miłości do człowieka, Pan Jezus potrafi zło obrócić w dobro. Człowiek tego nie umie, Pan Jezus – owszem!

  Przypomnij sobie sprzedanego przez braci Józefa. To był zły uczynek, (tak samo jak złym podszeptem były słowa Marii), jednak końcem całej sprawy, było uratowanie małego wtedy narodu izraelskiego!

  Oddaj Panu Jezusowi należną Mu cześć, to zrozumiesz!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @slawomis 04:49:10
  Podaj cytaty z Biblii, w ktorych Pan Jezus mowi, ze przyszedl z nieba po to, by pelnic wole matki Marii, lub, ze On jej wole pelni!
 • @slawomis
  MARIA OCZEKUJE W PROCHU ZIEMI, NA POWTÓRNE PRZYJŚCIE ZBAWICIELA!


  SLAWOMIS, napisał(a)

  //Nie rozumiem, dlaczego przeszkadza niektórym chrześcijanom stawianie za wzór umiłowania i naśladowania Jezusa Maryji czy świętych.//

  W takim razie, ja też nie rozumiem, jak można wzorować się na katolickich świerszczykach, zamiast czytać Pismo Święte.

  slawomis, szydercze katolickie aluzje z uśmiechem na twarzy typu; dokonał tego cudu czy nie, zachowaj dla siebie!

  Pismo Święte nie jest przedmiotem kpin czy drwin, wiem że dla katolika ONO nic nie znaczy, ale dla mnie jest wszystkim!

  Chyba się rozumiemy!?

  Pozdrawiam!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 17:13:47
  Przyjacielu, nie znasz katolicyzmu. Powtórzę to, co powiedziałem na początku. Chrystus jest w centrum wiary katolickiej. Można budować własną tożsamość na nienawiści do Kościoła Katolickiego. Niewiele ma to jednak wspólnego z naśladowaniem Chrystusa.
  Pozdrawiam Cię i życzę sukcesu w poszukiwaniu Prawdy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY