Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1347 komentarzy

PRAWDA NAS WYZWOLI

60grzegorz - ,,Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom’’

Moje komentarze

 • @57KerenOr Jassy!
  DYSKUTUJEMY NA PODSTAWIE PISMA ŚWIĘTEGO A NIE NA PODSTAWIE LUDZKICH WYMYSŁÓW!

  Bez żadnego przymilania się tobie Keren, sądzę że pytanie które zadałeś jest bardzo dobre, a to dlatego że jest to bardzo czuły punkt katolików i ważne jest to, by to co nauka katolicka naucza, wyjaśnić!

  Nie można wyjaśnić tego własnym widzimisię , ale na podstawie słów zapisanych w Biblii można wiele się nauczyć. Sądzę że jak zwykle przedstawiciele kk będą kierować w stronę Prawdy dziwne uwagi a najlepiej wychodzą im uniki, które od dwóch tysięcy lat stosują!

  Jeśli więc kk mówi że jest następcą apostoła Piotra proszę wykazać na podstawie Pisma Świętego, gdzie napisane jest że Bóg Ojciec KAZAŁ zwracać się do Marii a nie do Zbawiciela!

  Ci ludzie , miotani wiatrem ludzkiej głupoty, nawet nie wiedzą o tym że, podważając Słowa BOGA OJCA, ROBIĄ Z NAJWYŻSZEJ OSOBY WE WSZECHŚWIECIE, KŁAMCĘ!!

  Ta podłość oparta na unikach granic ludzkiej głupoty może być zauważona tylko przez tych , którym Światło Ewangelii Jezusa Chrystusa
  do dnia dzisiejszego , przyświeca i nie wyrządza szkody !

  Tym zaś, którym światło to nie świeci, głupoty gadać będą i do poznania prawdy daleko im!

  Za słowami Pawła rzec można: ''jeśli zaś do Pana się nawrócą, ZASŁONA zostanie im z oczu zdjęta".

  KAŻDY CZŁOWIEK KTÓRY MODLI SIĘ DO OSOBY KTÓRA DAWNO TEMU UMARŁA, A BYŁA NIĄ MARIA, JEST BAŁWOCHWALCĄ I BOŻEJ PRAWDY W TAKIM CZŁOWIEKU NIE MA!

  Gdyby ktoś chciał zarzucić mi kłamstwo, to zanim to zrobi, niech zada sobie pytanie: dlaczego Mędrcy ze Wschodu Słońca nie oddali pokłonu Marii, TYLKO PANU JEZUSOWI, a przecież wiadomo jest że kierowani byli Duchem Bożym, jeśli zaś takim Duchem się kierowali, wiedzieli bardzo dobrze co robią i Komu ten Pokłon się należy!!

  Ludzie OBUDŹCIE SIĘ !!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  O PSACH CO MNIE DOPADŁY NA POLU!
 • @jassy27
  TYLKO PAN JEZUS, TYLKO ON, NIKT INNY!!

  Napisałeś:

  //Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny / Ew. Jana 3,16 /

  Tak jest napisane w Piśmie Świętym i tak uczy Pan Jezus .
  Czytelniku pamiętaj , że jest Pan Jezus Zbawiciel i to on nikt inny może tobie pomóc , uratować ciebie z najgorszej sytuacji , która ci się przydarzy w życiu, nikt inny ciebie nie wyratuje . Tak zadecydował Bóg Ojciec i taka jest Jego Wola .//

  To cała prawda jaką tu my w osobie twojej i Kerena ujęliśmy w sposób Biblijny!

  Teraz mała ciekawostka Biblijna na którą ludzie wcale nie zwracają uwagi, nie zwracają bo nie czytają lub mają to zasłonięte!

  (13) Wtedy rzekł Kain do Pana: Zbyt wielka jest wina moja, by można mi ją odpuścić.

  (14) Oto dziś wypędzasz mnie z tej ziemi i muszę ukryć się przed obliczem twoim. Będę tułaczem i wędrowcem na ziemi, a każdy, kto mnie spotka, zabije mnie.

  (15) I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka.

  (16) I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.

  (Ks. Rodzaju 4:13-16, Biblia Warszawska)


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  O PSACH CO MNIE DOPADŁY NA POLU!
 • @
  LUDZISKA PISZĄ SWOJĄ EWANGELIĘ!

  (6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie,

  (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.

  (8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce FILOZOFIĄ i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;

  (List do Kolosan 2:6-18, Biblia Warszawska)

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  O PSACH CO MNIE DOPADŁY NA POLU!
 • @Franek Ganek
  PSY SZCZEKAJĄ CZY ABY NA PEWNO TYLKO PSY, BO TA KARAWANA ..

  Napisałeś:

  //Czy szatan nie może mieć upodobań jak człowiek?
  Czy nie może szczególnie nie lubić Kościoła katolickiego?
  Liturgię Kościoła katolickiego sprawowano niemal wyłącznie po łacinie aż do Soboru Watykańskiego II.//

  Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, otóż szatan jest duchem więc nie jest człowiekiem, skoro więc jest bytem duchowym nie potrzebuje i nie ma takich potrzeb jak człowiek i nie myśli jak człowiek. Byt duchowy nigdy nie zniży się do wartości człowieka, by z niego brać przykład, ZŁY byt duchowy A TAKIM JEST SZATAN, jest bardzo mądry i przebiegły!

  Jedyna ISTOTA Duchowa Która Przyjęła wartości człowieka to Pan Jezus i nikogo innego nie znam!

  Szatanowi nie zależy kto mówi w jakim języku, ma w przysłowiowym nosie gdzieś działania człowieka, jego zadaniem jest skłócanie ludzi i podawanie im na tacy SWOICH NAUK!

  Napisałeś:

  //Czy nie może szczególnie nie lubić Kościoła katolickiego?//

  Słuchaj Franek , kościół katolicki to jest jego dzieło, to właśnie pod tym szyldem szatan zwodzi ludzi.

  Kościół katolicki to jest jego drugi dom, TO JAK MOŻE NIE LUBIĆ SWOJEGO DOMU!?

  Do Krzysztof Wojtas:

  Chłopie, zapewne całe popołudnie zajęło tobie myślenie, co tu napisać, wcale nas nie zaskoczyłeś, no bo czym, tym wybitnym myśleniem!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  O PSACH CO MNIE DOPADŁY NA POLU!
 • @57KerenOr
  PSY SZCZEKAJĄ CZY ABY NA PEWNO TYLKO PSY, BO TA KARAWANA ...

  Muszę przyznać że, ja również spróbowałem przeczytać ten artykuł i mimo dużych chęci i samozaparcia nie dotrwałem do końca.

  Mimo wielkiego powstrzymywania śmiechu i chęci zrozumienia tego czego ludzie ‘’doznają’’ dochodzę do wniosku że z tej wielkiej opresji obronną ręką wyszły psy a ludziska zamiast dziękować komu innemu, zaczęli szczekać nie pojęte rzeczy!

  Tak oto, role się zamieniły!

  Spoglądając na to wszystko oczyma tzw. humoreski, możemy dokładnie prześledzić jak tworzą się bajania katolickie, które prędzej pójdą drogą Braci Greem niż nauczaniem Zbawiciela.

  To właśnie z bajań katolickich dowiemy się o spluwaniu przez lewe ramię czy inne formy zacofanych zabobonów w które wierzą tylko ci, co nigdy nie znali Nauk Zbawiciela.

  Dobra, nie będę więcej pisał bo szkoda na te bzdury atramentu.

  I jeszcze jedno, zacytuję ciebie:

  //Świetne zdanie teraz zacytuję. No normalnie, gdyby nie powaga sytuacji to padłbym na glebę jak pies Huckelberry ze znanej kreskówki//

  Zapewne pies Huckellberry, gdyby to usłyszał, uśmiałby się jak fretka i zdziwiłby się że ludzie też potrafią szczekać!

  Oj, ile tutaj na tym portalu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, tylko czytać i podziwiać, oczywiście nie żałując przy tym śmiechu, nie, nie.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  O PSACH CO MNIE DOPADŁY NA POLU!
 • @Keren Jassy
  IMIĘ PANA JEZUSA PONAD WSZELKIE IMIĘ!!

  Ja pozwolę sobie zacytować powtórnie ten werset, gdyż w nim i nie tylko w nim została zawarta cała Boża Prawda, którą bardzo dobrze rozumieli Mędrcy ze Wschodu, oddając POKŁON tej osobie Której on się należał!

  Oddali pokłon tej osobie której Bóg Ojciec sobie życzył, oddali pokłon tej osobie którą Bóg Ojciec wywyższył, by tylko na widok tej osoby, POWINNO UGIĄĆ się wszelkie kolano!

  Tak mówi Pismo Święte a każdy który tworzy inną ewangelię i próbuje ją wdrożyć w ludzkie umysły, NIECH BĘDZIE PRZEKLĘTY!

  ''9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
  i darował Mu imię
  ponad wszelkie imię,
  10 ABY NA IMIĘ JEZUSA
  zgięło się każde kolano
  istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. ''

  Kościół katolicki nie ugina kolan przed Zbawicielem, ta zwodnicza organizacja szatańska wprowadziła swoje nauczanie nie oparte na Naukach Zbawiciela!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY!
 • @57KerenOr
  BYŁO CYMBALISTÓW WIELU...

  (12) Oni to są zakałą na waszych ucztach miłości, w których bez obawy biorą udział i tuczą siebie samych, chmurami bez wody unoszonymi przez wiatry, drzewami jesiennymi, które nie rodzą owoców, dwakroć obumarłymi, wykorzenionymi,

  (13) wściekłymi bałwanami morskimi, wyrzucającymi hańbę swoją, błąkającymi się gwiazdami, dla których zachowane są na wieki najgęstsze ciemności.

  (14) O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,

  (15) aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie ich bezbożne uczynki, których się dopuścili, i za wszystkie bezecne słowa, jakie wypowiedzieli przeciwko niemu bezbożni grzesznicy.

  (List Judy 9-12-15, Biblia Warszawska)

  ..............................................................................

  ...ZA WSZYSTKIE ICH BEZECNE SŁOWA, JAKIE WYPOWIEDZIELI PRZECIWKO NIEMU BEZBOŻNI GRZESZNICY...CHMURY BEZ WODY...TUCZĄ SAMYCH SIEBIE...

  To tylko tyle, i może aż tyle Keren, co można napisać o tym gościu!


  ...mene, mene, tekel...


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  CIEMNA STRONA ARJANKA OSKARŻAJĄCEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA!
 • @57KerenOr
  NOWE ŻYCIE - NIE ZBIJAJ!

  //I oto prawidłowa odpowiedź: Gdy plemnik pokona chaszcze, lasy, pagórki, doliny i jeziora, dotrze do celu podróży. Przebije się przez komórkę jajową wnosząc do jej wnętrza cechy Dziedziczne Dziadka, lub Babci a także oczywiście Mamy i Taty.

  Od tego momentu zaczyna się życie! I od tego momentu zaczyna się również zabójstwo!//

  I to jest wszystko i nie potrzeba tutaj wielkich rozprawek, ale człowiek będzie robił wszystko by być mądrzejszym od Zbawiciela!

  Zresztą już przykład tej ''mądrości'' pokazał nam jax .

  A ja, ze swej strony mogę ze smutkiem powiedzieć że niektórym być może bandaż na głowę mógłby jeszcze pomóc, ale to niektórym!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  NOWE ŻYCIE!
 • @AgnieszkaS
  OCZYWIŚCIE, WYBÓR NALEŻY DO NAS!

  Pojęcie wróg w Piśmie Świętym ma dwa znaczenia, nie lubimy się bo się nie lubimy i nie lubimy się bo reprezentujemy odmienne rozumowanie !

  I tak, Pani reprezentuje pogląd światowy wzorując się na uczonych tego świata, ja reprezentuję pogląd Duchowy wzorując się na Nauce Zbawiciela!

  Pisząc o wrogu, nie chcę by ktoś pojęcie wróg rozumiał to tak, jak przedstawiają to ludzie, zwłaszcza po mimice twarzy, czyli złość.

  Skoro przytoczyła Pani coś z Dziadów, ja pozwolę sobie przytoczyć Słowa Pana Jezusa, Ewangelia Łukasza:

  (26) Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim.

  (27) Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim.

  (Ew. Łukasza 14:26-29, Biblia Warszawska)

  Powyższe wersety mówi Pan Jezus, to On Nawołuje do wrogości ale wrogości polegającej na odmiennym zdaniu, odmiennym myśleniu który ma w domu ojciec czy matka.

  To nie znaczy że w codziennym życiu jeden drugiemu jest wilkiem. Razem mieszkamy, cieszymy się ale mam w nienawiści ich poglądy duchowe, gdyż one reprezentowane są przez ludzi, a nie Boga!

  To tak po krotce.

  NapisałaPani:

  //To wszystko zależy od tego jak dana osoba miłość rozumie. Ja przypomnę słowa pewnego poety, które są na pewno Panu dobrze znane:

  "Bo słuchajmy i zważmy u siebie,
  Że według Bożego rozkazu,
  Kto nie dotknął ziemi ni razu,
  Ten nigdy nie może być w niebie."//
  .......................................................................

  Ja również coś przytoczę:

  (1) Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane,

  (2) i chodźcie w miłości, jak i Chrystus umiłował was i siebie samego wydał za nas jako dar i ofiarę Bogu ku miłej wonności.

  (List do Efezjan 5:1-2, Biblia Warszawska)

  Czas tylko pokaże, które mowy są ważniejsze, które mowy są mądrzejsze i które mowy dłużej żyją!

  Napisała Pani:

  //Wroga??? Czy dla Pana każda osoba, która nie myśli jak Pan jest wrogiem? Uważam Pana za wielbiciela i poszukiwacza złotego kruszcu. //

  Pani Agnieszko, niech mi Pani wierzy, ja ten kruszec dzięki Panu Jezusowi już znalazłem i chciałem się z nim podzielić, a NIKT NIE CHCE!

  Każdemu któremu o tym mówię, choćbym nie wiem w jak piękny sposób przedstawił, widzę mimikę na jego twarzy i bardzo szybkie dokonanie wyboru.

  Zakończę to słowami:

  Kiedy idę w góry, wybieram najlepszego przewodnika.

  Życzę miłego Dnia.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  JA WOLĘ PISMO ŚWIĘTE AGNIESZKO!
 • @AgnieszkaS
  NAUKA PANA JEZUSA PONAD WSZYSTKIMI NAUKAMI, WYBIERZ DOBRZE!

  Pani Agnieszko, zapewne teraz zmieni pani zdanie, gdyż ja kompletnie zgadzam się z Jassy.

  Jassy, kierując się myślą Biblijną wyraził dokładnie to co, nie podoba się Panu Jezusowi, nie ma w tym żadnego fałszu i wybierając większą miłość do Boga niż do ludzi w prosty sposób został że tak powiem szybko wzgardzony!

  Ja wiem że ludziom jest kompletnie obojętnie, kto i komu oddaje cześć, wiem też że nieważny jest Bóg dlatego tak Go obrażacie i stawiacie wyżej swoje mniemanie i własne ego, nad Niego!

  Dobroć, grzeczność, szczerość, uprzejmość i wiele innych zalet jakimi powinien kierować się człowiek, jest sprawą kompletnie zrozumianą, gdyż Bóg Powołał człowieka do dobrych i zaszczytnych celów!

  To Pan Jezus Jest Tym Który te wszystkie przymioty WPROWADZIŁ, On jest początkiem wszystkiego co dobre, dlaczego więc człowiek stawia AUTORA ŚWIATA na drugim miejscu, albo wcale!

  Wie Pani, to wygląda tak, jakby Panią wpuszczono do skarbca i zamiast zabrania kosztowności, zabrałaby Pani kraty i zamki z drzwi!

  I tak jest ze sprawą Biblijną i Naukami Zbawiciela, zamiast wykorzystać czas i szukać złota, wybrała Pani , no właśnie kraty i zamki!

  To że ktoś jest dobry, nie robi Zbawicielowi żadnej łaski, gdyż do tego został powołany, ale gdy człowiek stawia WŁADCĘ ŚWIATA NA DRUGIM MIEJSCU i więcej kocha człowieka niż Boga, to daleko jest od prawdy!

  Proszę nie mieć we mnie wroga ale ja również wybrałem ‘’złoto’’.

  I w tym przypadku, wolę zostać wrogiem dla człowieka by stać się przyjacielem Boga!

  Również pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  JA WOLĘ PISMO ŚWIĘTE AGNIESZKO!
 • @AgnieszkaS
  SĄ LUDZIE...

  Pani Agnieszko, zapewniam panią że, są ludzie którzy widzą dużo więcej niż się niektórym wydaje. I tak jak kiepski poeta pisze kiepskie poematy, tak wspaniały Apostoł pisze to, co dyktuje mu Pan Jezus!

  Dużo zależy od człowieka co wybierze, ja wolę ewangelię Chrystusową!
  Ja wolę Pismo które wykracza poza obszar ludzkiego umysłu, wolę Pismo które daje Życie Wieczne a nie śmierć!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  POLAK KATOLIK WINNY ZA NIC BYĆ. ZA WSZYSTKO WINNY BYĆ KALI!
 • @jassy27 Keren!
  NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ!

  Ja ze swej strony mogę napisać że wszystko , no prawie wszystko co można było napisać , napisaliście!

  Większość tutaj czytających nie rozumie Nauki Zbawiciela, nie rozumie po co Przyszedł Pan Jezus!

  Pan Jezus, BĘDZIE NAGRADZAĆ I KARAĆ, takie jest Jego Prawo i takie jest Jego postanowienie, z tym postanowieniem Przyszedł do tych, którzy przyjmą Jego Naukę!

  Tak, Zbawiciel umarł na krzyżu tylko za ludzi wierzących!!!

  Kto tego nie rozumie jest pusty i brak mu mądrości!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  PAN JEZUS UMARŁ ZA SPOŁECZNOŚĆ LUDZI WYWOŁANYCH!
 • @57KerenOr
  MOŻNA TO KEREN, JESZCZE INACZEJ UJĄĆ!

  Fabi, czy masz jeszcze coś do milczenia !? :-)

  To było z góry do przewidzenia, chłop sprawdził zapis katechizmowy i nagle wsiąkł!

  Okazuje się że, nie zawsze milczenie jest złotem !

  W ogóle dziwię się że zabrał głos, zresztą co to za głos, zastawmy to , przecież tak dokładnie wyglądają wiadomości wielu katolików!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  WAŻNE SPRAWY BIBLIJNE! (cz. 1)
 • @fabi
  SPRAWDZAJCIE SWOICH ''NAUCZYCIELI''!

  Posłuchaj Fabi, sprawdź katechizm i ten zapis odnośnie trzeciej osoby, ja naprawdę nie jestem po to, by cofać się do czasów i osób które narobiły w życiu katolików, zamieszania.

  Nie jestem tym, który ma teraz odkręcać katolicki bałagan i tłumaczyć to całe katolickie zamieszanie i zakłamanie!

  Nie robię tego złośliwie, ja mam to dawno za sobą i dziękuję Zbawicielowi że prawie jednym uderzeniem miecza, Odciął moje poprzednie życie katolickie i Zamienił na Drogę Jego Prawdy!

  Przytoczony przykład fałszowania trzeciej osoby, to tylko malutki przykład, brudu jaki watykan zrobił przez 2000 lat!

  Pan Jezus Mówi: ''chodźcie do mnie wszyscy...jeśli więc chcesz znać prawdę, idź tylko do Niego i postaraj się nie obracać za siebie!!

  Nowo narodzenie, którego nie rozumiał Nikodem, to właśnie porzucenie dotychczasowego swojego życia, czyli brudu który nagromadził się w moim mózgu, przez kłamliwe nauki i poczynania ludzi wyzutych z prawdy!

  Metanojas, grecki przekład lepiej to oddaje, ZMIANA MYŚLENIA i tę zmianę może Dać tobie (Objawić) Pan Jezus, nikt inny!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  WAŻNE SPRAWY BIBLIJNE! (cz. 1)
 • @
  BYM ZAPOMNIAŁ!

  Pozwolę sobie Keren powielić twój wpis, kompletnie się z nim zgadzając!

  //Boskie Niebo zamieszkują:

  1/ Bóg Ojciec

  2/ Bóg Syn

  3/ Niezliczone ilości Aniołów, którzy nazwani są również Wojskami, Potęgami i Mocami!

  W Boskim Niebie nie ma dodatkowego Boga zwanego Bogiem Duchem Świętym, "który wraz z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę".

  Bóg Ojciec posłał na świat Swojego Syna. To Syn Boży jest Orędownikiem za rodzajem ludzkim. To Syn Boży wstawia się za swoim ludem przed Tronem Boga Ojca.

  Bóg Ojciec przekazał Swojemu Synowi Królestwo a Syn Boży przekazuje Królestwo ludziom wybranym.

  Syn Boży zasiada na Ojcowskim Tronie a ludzie wierzący zasiądą na Tronie Pana Jezusa!

  To Pan Jezus posiada Klucze życia i śmierci...//

  .....................................................................

  Jeśli ktokolwiek myśli inaczej, jest w wielkim błędzie!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  WAŻNE SPRAWY BIBLIJNE! (cz. 1)
 • @fabi
  WIARA NIE JEST SPRAWĄ WSZYSTKICH, FABI!

  Napisałeś do Kerena:

  //skąd ty to wszystko wiesz .//

  Człowiek wierzący w Zbawiciela, zaczyna widzieć i zaczyna słyszeć to, co On do niego Mówi!
  Człowiek wierzący Obdarzony Mądrością Zbawiciela, przyjmuje tylko Jego Nauki, nie przyjmuje nauk ludzkich!

  A żeby być dobrze zrozumianym w tym temacie, przytoczę typowy przykład ludzkiej interpretacji, gdzie ludzkie ego dołożyło trzecią osobę , fałszując w ten sposób Słowa Apostoła Pawła, który godnie reprezentował Naukę Pana Jezusa!

  Obdarzony więc Mocą Bożą, apostoł Paweł mówi wyraźnie:

  ''(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,

  (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

  (1 list do Koryntian 8:5, Biblia Warszawska)

  Nie potrzeba tu żadnej wielkiej wiedzy i mądrości by zrozumieć że chodzi tu tylko o Ojca i Syna!

  Jan Paweł II, papież którego chwali się za to co robił, sfałszował Słowa Zbawiciela, oszukał ludzi, wprowadzając do katechizmu, i bezczelnie powołując się na podany werset Pawła, dołożył trzecią osobę, osobę ducha świętego, to jest podłe!

  Powracając do twojego pytania: skąd Keren to wie, ja odpowiem za siebie:

  (11) A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane.

  (12) Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; a temu kto nie ma, i to, co ma, będzie odjęte.

  (13) Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo, patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją.

  (14) I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie.

  (Ew. Mateusza 13:11-14, Biblia Warszawska)

  Tak, będziecie stale słuchać, a .....wiara nie jest sprawą wszystkich ale zapewniam ciebie że są tacy, którzy wiedzą co piszą, ale większość tego nie dostrzega!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  WAŻNE SPRAWY BIBLIJNE! (cz. 1)
 • autor
  DAWNO TAKICH GŁUPOT NIE CZYTAŁEM!!!!

  Piszesz:

  //o zakończeniu nauki w szkole przyświątynnej przed Jezusem otwarła się droga kariery – praca na Jedwabnym Szlaku.//

  Żal mi ciebie, oj żal!

  Ew. Jana

  (14) A gdy już minęła połowa świąt, wstąpił Jezus do świątyni i nauczał.

  (15) I dziwili się Żydzi, i mówili: Skąd ta jego uczoność, skoro się nie uczył?

  (16) Na to odpowiedział im Jezus, mówiąc: Nauka moja nie jest moją, lecz tego, który mnie posłał.

  (17) Jeśli kto chce pełnić wolę jego, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Ja sam mówię od siebie.

  (18) Kto od siebie samego mówi, ten szuka własnej chwały; ale kto szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim nieprawości.

  (Ew. Jana 7:12-18, Biblia Warszawska)

  Bóg i kariera, dobre!! Chyba przed tobą takimi wpisami ona się szybko zamknie!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  Ewangelia a Biblia (4)
 • @57KerenOr
  PAN JEZUS, BÓG OJCIEC TO STWORZYCIELE NIEBA I ZIEMI!


  Napisałeś:

  //Modlitwa to również spojrzenie w Kosmos. To westchnienie gdy co dnia idziesz do pracy. Wieczorem patrzysz i podziwiasz układ gwiazd. Spoglądasz w serce Drogi Mlecznej i dostrzegasz tam Moc tak Tajemniczą i Cudowną, że ślesz w tę potężną przestrzeń uśmiech miłości. To szacunek i pokłon dla Niewidzialnego. To milczenie i ukorzenie się przed Jego Majestatem.//

  Kiedy to przeczytałem co napisałeś powyżej, zaraz moje ''oczy'' skierowały się na List do Hebrajczyków 11/1-3

  ''(1) A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.

  (2) Wszak jej zawdzięczają przodkowie chlubne świadectwo.

  (3) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.


  ... iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk... To prawda, to prawda a człowiek świecki, szuka , szuka i dopatruje się jakiegoś kosmicznego dziwoląga imieniem natura, ewolucja lub coś innego, która niby to wszystko stworzyła a odpowiedź jest taka prosta!

  Tylko przez te ''okulary'' zwane WIARĄ , można dostrzec to , co przed wieloma ludźmi zostało zakryte!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  MODLITWA- UŚMIECH MIŁOŚCI!
 • @Husky
  HASKY SZCZEKA A KARAWANA IDZIE ....

  Spytałbym się tobie hasky o coś ale boję się że, twoja rozszczekana buzia nic nie jest w stanie mi odpowiedzieć!

  Z tego co czytam widzę że posiadasz ''nieprzebrane pokłady ludzkich wiadomości''.

  Wiem też że grudniowy okres jest w katolicyzmie tym okresem w którym zwierzęta mówią ludzkim głosem, więc przemów hasky, przemów a nie szczekaj!

  Keren napisał i to jest prawda:

  //Nigdy Panu Jezusowi nie składali hołdu trzej królowie. To katolickie kłamstwo. Nie byli to Kacper, Melchior i Baltazar. Szydzicie katolicy z Syna Boga Ojca i ustanawiacie swoje prawa, które częstokroć niezgodne są z Nauką Mistrza z Nazaretu! Łamiecie podstawowe zasady ewangeliczne.//

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  TRZEJ KRÓLOWIE – KATOLICKIE SZALBIERSTWO!
 • @topstopjuve
  DLATEGO MAMY SPRAWDZAĆ SWOICH NAUCZYCIELI!

  //Jak się w to wczyta i porówna z nauką Kościoła, to coś tu nie gra.//

  Jeśli podejdziesz do Nauk Zbawiciela, dowiesz się że On Powiedział : ''że mamy poznawać ludzi po owocach''. Jeśli więc ktoś mówi że jest wierzący a nie wykonuje Woli Pana Jezusa, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma!

  Dlatego to Jego ostrzeżenie biegnie od dwóch tysięcy lat w przyszłość aż do końca świata, byś ty, ja czy każdy inny człowiek mógł i umiał wyciągnąć wnioski, oczywiście pozytywne a negatywne , OMIJAĆ

  I tu w tym przypadku, kiedy twój nauczyciel kręci, to masz ogromny problem bo należysz do ludzi którzy wiedzą że oni kłamią a ty nadal tam jesteś!

  Dlatego o te wyjście z tego świata, o te nowe narodzenie które nie rozumiał Nikodem, trzeba prosić Zbawiciela, bo tylko On potrafi człowieka wyciągnąć i na MOCNYM POSTAWIĆ GRUNCIE!

  Pismo Święte mówi: ''nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami złego''. Dla mnie to kompletnie wystarcza!


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
  SZPAN I GWIAZDKOWE POGAŃSTWO!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY